Zavrieť

Porady

vychovávateľky ŠKD

Prosím Vás - akreditačné vzdelávanie - , platí aj pre vychovávateľky ŠKD. Na našej škole o takých veciach sme ani nepočuli. Vychovávateľky tiež môžu robiť I. atestáciu? Za odpoveď ďakujeme.
Naposledy upravil lizuska : 24.09.11 at 21:16
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    Tu je zoznam vzdelávaní, je potrebné všimnúť si, pre ktorú kategóriu PZ je vzdelávanie určené. Obsahuje aj počet kreditov.
    http://www.minedu.sk/data/USERDATA/K...V-21072011.pdf

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    O vykonanie prvej atestácie sa môže uchádzať pedagogický zamestnanec, ktorý získal 30 kreditov a absolvoval prípravné atestačné vzdelávanie v rozsahu 60 hodín, alebo ktorý získal 60 kreditov. Dĺžka praxe nie je rozhodujúca.

    janamirka2 je offline (nepripojený) janamirka2

    janamirka2
    Dik, skúsim to, ale dajako sa v tom neviem dosť dobre orientovať.

    brontosaurus je offline (nepripojený) brontosaurus

    brontosaurus
    Presne táto téma tu bola rozoberaná nedávno, týždeň či dva dozadu. Bolo tam písané že aj vychovávatelia čo majú len pedagogické stredoškolské vzdelanie si môžu spraviť I.atestáciu. Viac informácií sa dá získať cez Metodicko-pedagogické centrá, ktoré zabezpečujú vykonávanie atestácií a prípravu naň. Ale tiež sa myslím na nich vzťahuje povinnosť mať minimálne 5-ročnú pedagogickú prax a nazbieraných minimálne 30 kreditov.

    janka1710 je offline (nepripojený) janka1710

    janka1710
    ja by som sa chcela opýtať kde sa mám uchádzať o 1.atestáciu ako vychovávateľka keď už mám tých 60 kreditov...a aké okruhy sú na tu akreditáciu pre vychovávateľky

    janamirka2 je offline (nepripojený) janamirka2

    janamirka2
    janka1710 Pozri príspevok
    ja by som sa chcela opýtať kde sa mám uchádzať o 1.atestáciu ako vychovávateľka keď už mám tých 60 kreditov...a aké okruhy sú na tu akreditáciu pre vychovávateľky

    ja by som sa rada opýtala, kde sa dajú nazbierať kredity pre vychovávateľky, ja som asi mimo diania.

    janka1710 je offline (nepripojený) janka1710

    janka1710
    teraz som sa prihlásila na Využitie digitálnej fotografie vo vyučovacom procese mpc Prešov 12 kreditov je aj pre vychovávateľky
    agentura regionprogress - Najblizsi termin s otvorenou evidenciou je 17.3.2012 v Stropkove....tam sa platí, ale vychovávateľka si môže urobiť až 5 modulov a je to 52 kreditov http://www.regionprogres.wbl.sk/Forum.html

    555555 je offline (nepripojený) 555555

    555555
    janka1710 Pozri príspevok
    teraz som sa prihlásila na Využitie digitálnej fotografie vo vyučovacom procese mpc Prešov 12 kreditov je aj pre vychovávateľky
    agentura regionprogress - Najblizsi termin s otvorenou evidenciou je 17.3.2012 v Stropkove....tam sa platí, ale vychovávateľka si môže urobiť až 5 modulov a je to 52 kreditov http://www.regionprogres.wbl.sk/Forum.html
    Viete milé kolegyne čo ma štve?Zasa je to o tom:máš peniaze/alebo má škola peniaze/zaplatíš si vzdelávanie,máš kredity,ideš hore.Nemáš?čakáš na MPC a tí napr. v nitrianskom kraji neviem čo riešia...A tak aj chceme vedieť viac,aj sú tie školenia dobré a čo s tým?????
    v tej regionprogres to robia ako overenie kompetencii. treba si urobit dobru prezentaciu a pise sa test. asi najvcsia vyhoda je rychlost, ze netreba cakat pol roka alebo viac, kym sa clovek dostane k nejakym kreditom. potom sa ta praca este obhajuje, ale tak je to vzdy len o tom, co vychadza z praxe, cize sa to da celkom zvladnut. ja som bola u nich a mozem povedat, ze som bola celkom spokojna
    janka1710 a máš 59kreditov

    janamirka2 je offline (nepripojený) janamirka2

    janamirka2
    Ahojte kolegyne, neviete teraz o nejakých kreditoch pre nás? A hlavne na východe?
    Diiik
    lilkaŠKD Skúste MPC Košice alebo MPC Prešov.

    brontosaurus je offline (nepripojený) brontosaurus

    brontosaurus
    janamirka2 Pozri príspevok
    Ahojte kolegyne, neviete teraz o nejakých kreditoch pre nás? A hlavne na východe?
    Diiik
    Ak to nemáte ďaleko do Košíc, tak odporúčam MPC Košice. Kolegyne cez neho už absolvovali nejaké vzdelávacie programy za kredity a mne teraz riaditeľ podpísal prihlášku tiež na jedno vzdelávanie ktoré bude organizovať MPC Košice. Stačí si pozrieť zoznam, vyhľadať si v ňom programy pre vychovávateľov a vyplniť prihlášku. V tom zozname je, ak sa dobre pamätám, asi 12 akreditovaných vzdelávacích programov pre nás vychovávateľov.
    Na školu nám chodí aj mnoho iných ponúk na vzdelávanie aj pre vychovávateľov, ale za tie si už pýtajú niekedy až nehorázne vysoké poplatky.
    Áno aj vychovávatelia si môžu robiť I. atestačnú skúšku. Musíte mať 30 kreditov, potom sa prihlásiť na preatestačné vzdelávanie to sú 4 konzultácie s lektorom a potom do 2 rokov si musíte urobiť 1. atestačnú skúšku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.