Zavrieť

Porady

navrat po rodičovskom prispevku

Potrebujem radu:do zamestnania som mala nastupit po ukončeni RD čo bolo(19.09.2011.)ale som zamesnavatela neupozornila pisomne o mojom nastupe o tejto skutočnosti som nevedela .Upozornenie som realizovala teda len telefonicky a to par dni pred nastupom.Zamesnávatel mi však oznamil ,že moje pracovné miesto (pracovná pozicia) bola zrušena a tim nieje možni moj nastu do prace na moju pracovnu poziciu.Telefonicky sme sa dohodli na vypovedi podla §63 od.1 pis.b,ale neviem ako je to z odstupnim a vypovednou dobou , dovolenkou a z dnami ktore vlasne plinu ako pokračovanie pracovneho pomeru kedže ona je teraz mimo pracoviska.poradte prosim
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Bola si včera v práci, alebo si sa dohodla na čerpaní dovolenky ? Ak ti zamestnávatel doručí výpoveď v zmysle § 63 odst. 1) písm. b), musíš požiadať o skončenie prac.pomeru dohodou do konca mesiaca v ktorom ti bola výpoveď doručená (pred začiatkom plynutia výpovednej doby). Len tak ti vznikne nárok na plné odtupné.
    Ak v čase skončenia prac.pomeru nebudeš mať vyčerpanú všetku dovolenku, zamestnávatel ti ju preplatí.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    barbi547 Pozri príspevok
    Potrebujem radu:do zamestnania som mala nastupit po ukončeni RD čo bolo(19.09.2011.)ale som zamesnavatela neupozornila pisomne o mojom nastupe o tejto skutočnosti som nevedela .Upozornenie som realizovala teda len telefonicky a to par dni pred nastupom.Zamesnávatel mi však oznamil ,že moje pracovné miesto (pracovná pozicia) bola zrušena a tim nieje možni moj nastu do prace na moju pracovnu poziciu.Telefonicky sme sa dohodli na vypovedi podla §63 od.1 pis.b,ale neviem ako je to z odstupnim a vypovednou dobou , dovolenkou a z dnami ktore vlasne plinu ako pokračovanie pracovneho pomeru kedže ona je teraz mimo pracoviska.poradte prosim
    Môžete skončiť PP aj dohodou, ak ti dá dvojmesačné odstupné (nech je to uvedené v dohode, ako aj dôvod skončenia - organizačné zmeny či nadbytočnosť zamestnanca).

    navrat po rodičovskom prispevku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.