Zavrieť

Porady

Výpoveď počas PN

Zdravím všetkých na porade a prosím o radu.
Máme zamestnanca, ktorý po odpracovaní 2 dní nastúpil na PN. Tá mu trvá už 2 mesiace. Je nejaká možnosť dať výpoveď zo strany zamestnávateľa? Chlapík je ešte v skúšobnej dobe. Nemôže zamestnávateľ využiť v tomto prípade napríklad aj to, že zamestnanec nedoručil tzv. "prechodku" PN na konci mesiaca?
Ďakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    MZuzanka Pozri príspevok
    Zdravím všetkých na porade a prosím o radu.
    Máme zamestnanca, ktorý po odpracovaní 2 dní nastúpil na PN. Tá mu trvá už 2 mesiace. Je nejaká možnosť dať výpoveď zo strany zamestnávateľa? Chlapík je ešte v skúšobnej dobe. Nemôže zamestnávateľ využiť v tomto prípade napríklad aj to, že zamestnanec nedoručil tzv. "prechodku" PN na konci mesiaca?
    Ďakujem za radu
    PP môžete skončiť aj počas PN, v SD je možné skončiť PP kedykoľvek, neide totiž o výpoveď, ktorá počas PN nie je možná. U pracovníka to bude skončenie PP v SD.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Je potrebné doručiť mu písomne ukončenie PPV, zvyčajne 3 dni vopred...... v dokumente stanovíte dátum ukončenia PPV......ak má 3-mesačnú SD z nej vyčerpal iba 2 dni, aj po prípadnom nastúpení do práce, je stále v SD...tak organizácia má čas na ukončenie PPV....

    MZuzanka je offline (nepripojený) MZuzanka

    MZuzanka
    Ja nie som účtovníčka a neovládam ZP, preto som tu :-).
    Máme externú účtovníčku, ktorá je vždy "ochotná poradiť"... a podľa nej v tomto prípade nemôžme robiť nič.. ale podľa Vašich komentov, je možné dať mu výpoveď v skúšobnej dobe..?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    MZuzanka Pozri príspevok
    Ja nie som účtovníčka a neovládam ZP, preto som tu :-).
    Máme externú účtovníčku, ktorá je vždy "ochotná poradiť"... a podľa nej v tomto prípade nemôžme robiť nič.. ale podľa Vašich komentov, je možné dať mu výpoveď v skúšobnej dobe..?
    Nečítala si pozorne, nedávaš výpoveď, ale jednoducho skončíte s ním PP v skúšobnej dobe. Jednoducho mu oznámite, že PP končí v SD. Účtovníčka sa jednoducho mýli v tom, že nemôžete nič robiť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.