Zavrieť

Porady

Chcem dovazat do EU z tretich krajin. Ako na to?

Dobry vecer poradaci,

chcel by som zacat dovazat tovar z tretich krajin (presnejsie z Číny). Uz sa mi podarilo zistit ze potrebujem EORI, no co dalej? Mam povinnost byt platca DPH alebo to nahlasit danovemu ci inemu uradu?

Inak som podnikatel-konatel, mam s.r.o.-cku a nie som platca DPH a VO dodavatelov uz mam najdenych.

Vopred dakujem za kazdu pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tabita je offline (nepripojený) Tabita

    Tabita
    Zdravím,
    v prvom rade si treba zistiť, či nie je dovoz tovaru do EU nejako obmedzený. Myslím tým, či nie na dovoz potrebná licencia, kvóta, certikáty (fyto, zhoda tovaru a podobne). Napríklad k text. tovaru budeš naviac nevyhnutne potrebovať aj doklady o pôvode, ktoré vystavuje odosielateľ ( zaisti si, aby ti ich poslal vopred e-mailom, aby si si ich mohol skontrolovať, prípadne žiadať o opravu).
    Ak máš toto všetko zistené, a môžeš tovar doviesť, musíš ešte predtým ako sa objaví zásielka v SR nejako zabezpečiť colný dlh. To znamená, že si treba zistiť clo na daný tovar, potom clo (prípadne poplatok vyplývajúci z tovaru) prirátať k hodnote tovaru a z toho vypočítať DPH. Táto suma musí zložená ná účet colného úradu pred dovozom.


    Toto všetko ti určite upresní deklarant, ktorý poskytuje tieto služby, lebo píšem len všeobecne, kedže neviem, čo to má byť.

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    To je síce pekné, akurát neviem, či máš jasno v pojmoch "doviesť" a "doviezť". Lebo keď použijeme slovo doviesť, tak potom je na mieste otázka, či za ruku, nohu, ucho alebo nebodaj za čokoľvek odstávajúce z ľudského tela. Ale ak použijeme slovo doviezť, potom je jasné, že sa bavíme o dovoze.

    Chcem dovazat do EU z tretich krajin. Ako na to?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.