Zavrieť

Porady

Identita a ochrana pred phishingom v ohrození

Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu.
Mám starší notebook, s ktorým som už mala problém, občas sa samočinne vypol, alebo pri naštartovaní "zamrzol", prehrieval sa .... Mala som ho preto v oprave a na prečistení u ajťáka. Ajťák mi v notebooku urobil aj nejaké zmeny v rámci vylepšenia a asi pred týždňom mi ho doniesol. Okrem pripojenia cez modem ma informoval, že mi funguje aj cez router, ktorý doma máme. Došlo však k zmene v tom, že pri každom zapnutí/reštartovaní notebooku ma Norton Internet Security (N.I.S.), ktorý v ňom používam od začiatku a platím si ho, upozorňuje červenou ikonkou na to, že mám identitu a aj ochranu pred phishingom v ohrození a mám to ihneď opraviť. Nevšimla som si to, keď tu bol ajťák, lebo nie sme na to zvyknutá , nikdy predtým to takto nerobilo, nič som nemusela hneď opravovať, všetko som mala stále zelené-zabezpečené. Pokúšala som sa niečo nájsť aj v nápovede N.I.S., ale tam k tomuto nie je žiadna téma. Môže sa mi stať, že si to niekedy nevšimnem a mám obavy z používania notebooku v tejto situácii.
Neviem, či som sa vyjadrila zrozumiteľne, som len laik-užívateľ, ajťáka si určite zavolám, ale môžem s tým dovtedy, kým bude môcť prísť, niečo urobiť sama okrem opakovaného "opravovania" zabezpečenia? Môžem notebook používať bezpečne? Vie mi niekto poradiť, v čom môže byť problém?
Ďakujem a želám Vám všetkým pekný deň.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    pokial nevyuzivas net banking, alebo nejake ine citlive informacie, tak sa nemusis phisingu bat http://cs.wikipedia.org/wiki/Phishing

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Norton ťa asi upozorňuje, aby si si v jeho nastaveniach nastavila potrebnú ochranu - toto asi znamená, že ochrana v Nortone je nastavená na nízku, prípadne žiadnu hodnotu.
    BTW: nepoznám Norton - ale väčšina ochrán počítača majú svoje "menu" - Nastavenia, kde si to môžeš individuálne nastaviť.

    Malá pomôcka: https://www-secure.symantec.com/nort...=1&pvid=f-home

    camozzi je offline (nepripojený) camozzi

    camozzi
    Vyuzivam sluzby Norton 360, prostredie NIS nepoznam. Najdi nieco ako Ochrana identity, potom Spravovat funkci Ochrana identity a tam si pozapinaj potrebnu ochranu.
    norton_screen.JPG  

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    Nájdeš to v Nastavení - Nastavení webu.
    Ale keď dáš opraviť chybu, tak ju už nemá zobrazovať. Treba sa pozrieť na detaily.

    luja5 je offline (nepripojený) luja5

    luja5
    Ďakujem Vám všetkým za užitočné rady.
    Pohľadala som, našla som, prešla som "menu" a Nastavenia. Pozapínala som, čo bolo treba, ale ochrana Identity (tak to ukazuje v hlavnom okne) stále "nedrží". S nastavením počítača, webu a iných položiek nie je problém, sú trvalo zabezpečené. Upresním, kedy k môjmu problému dochádza, asi som si to na začiatku nevšimla - je to až po kliknutí na ikonku prehliadača (po oprave a vylepšení NTB sa prehliadač nezmenil); bezprostredne po naštartovaní NTB je ochrana všetkého zabezpečená. Pri každom prvom kliknutí na túto ikonku musím opravovať nechránené položky, t.j. aj keď prehliadač zruším a neskôr ho chcem opäť využiť. Okrem ochrany pred phishingom je rovnaký problém aj u ochrany pred zločinným SW, čo som našla až v Nastaveniach. Aktivovaný najvyšší stupeň ochrany Identity Safe (v Nastaveniach) nemá vplyv na zabezpečenie ochrany pred phishingom a zločinným SW - tieto zostávajú naďalej trvalo nezabezpečené a musím to stále opravovať.
    Sú tam aj ďalšie detaily a možnosti v rámci práce s aplikáciou N.I.S., je už ale nad moje schopnosti porozumieť takýmto veciam . Tak sa mi na to príde pozrieť ajťák, tiež preto, lebo som predtým využívala a aj naďalej by som chcela využívať napr. net banking. V každom prípade niekde bude "havinko zakopaný" , lebo predtým mi to takto nekomplikovalo prácu s NTB, tento problém som nemala, N.I.S. ma červeným upozorňoval len keď mi mala skončiť lehota odberu ...
    Ešte raz Vám ďakujem a želám pekný deň.
    Naposledy upravil luja5 : 26.09.11 at 12:07 Dôvod: doplnenie

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    Ja som mal v poslednej dobe problém, že mi automaticky zablokoval prístup na internet. Po reštarte PC už išiel celý deň normálne. Už to pominulo (dúfam) a môžem len hádať čím to bolo.

    Identita a ochrana pred phishingom v ohrození

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.