Zavrieť

Porady

Access 2010

MS ACCESS 2010 - takato chyba sa objavi a nejde spustit access : nepodarilo sa sputit tuto aplikaciu pretoze jej subezne zdielana konfiguracia je nespravna. Podrobne informacie najdete v denniku udalosti aplikacii.

Mám OS Vista 32 bit. Ostatné programy mi fungujú( Word, Excel....)

Poradí mi niekto??

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

    PaloPa
    Nie sú tam nainštalované viaceré verzie Office ?
    Resp. nejaký program, ktorý využíva Access run-time staršej verzie Accessu ?

    P.

    Jojo1105 je offline (nepripojený) Jojo1105

    Jojo1105
    Dobrý deň. Opravu som už skúsil. Už som hľadal na nete riešenia a toto bolo jedno z nich. Zatiaľ nepomohlo. Možno bude chyba v tom, že mám ešte nainštalovanú aj Office 2007. Ale to by mi nešiel aj Excel, Word.. si myslím. Ďakujem za odpoveď.

    jm

    Jojo1105 je offline (nepripojený) Jojo1105

    Jojo1105
    Odinštaloval som všetky staršie verzie Office. Mám tam len Office 2010 Profesional. Urobil som opravu a stále mi vypisuje tú hlášku.Všetky ostatné programy fungujú, len Access nie. :-( . Ešte ho skúsim komplet odinštalovať a znovu nainštalovať.

    Jojo1105 je offline (nepripojený) Jojo1105

    Jojo1105
    No tak som skúsil všetko odinštalovať a znovu som nainštaloval MS Office 2010. Výsledok je, že funguje všetko okram accessu 2010. Takže som znovu na začiatku. A najviac zo všetkého potrebujem práve ten access.

    PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

    PaloPa
    Jojo1105 Pozri príspevok
    No tak som skúsil všetko odinštalovať a znovu som nainštaloval MS Office 2010. Výsledok je, že funguje všetko okram accessu 2010. Takže som znovu na začiatku. A najviac zo všetkého potrebujem práve ten access.
    Pri koexistencii viacerých verzií Office na jednom stroji môžu relatívne bez problémov vedľa seba existovať Word a Excel
    (prevádzkujem tak Office 2003 a 2010 - musel som sa pohrať s registrom, aby XLS boli spúšťané v starej verzii, a XLSX v novej), Outlook musí byť iba jeden.
    Aj tak však doporučujem pre viaceré verzie office virtuálnu mašinu, napr. VMware.

    Access si však pri spustení inej verzie vždy spustí na začiatku Installer a dokonfiguruje si čo treba pre príslušnú verziu.
    Ale spustí sa následne bez problémov.

    V tomto prípade by som asi hľadal nejakú aplikáciu, ktorá používa nejaký Access run-time ("... zdielana konfiguracia... ").
    Určite tam nie je nijaká nainštalovaná ?

    Palo

    Jojo1105 je offline (nepripojený) Jojo1105

    Jojo1105
    Našiel som tam demoverziu OMEGY(účt. program). Odinšatloval som , urobil opravu, reštartoval. Stále to vypisuje. V denníku udalostí som našiel toto. Mne to nič nehovorí, ale niekomu možno áno:

    Activation context generation failed for "C:\Program Files\Microsoft Office\Office14\MSACCESS.EXE.Manifest".Error in manifest or policy file "" on line . A component version required by the application conflicts with another component version already active. Conflicting components are:. Component 1: C:\windows\WinSxS\manifests\x86_microsoft.vc90.crt _1fc8b3b9a1e18e3b_9.0.30304.0

    PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

    PaloPa
    Takto naďaleko je to ťažko riešiť, príčin by mohlo byť viacero.

    Podľa podobného prípadu popísaného tu:
    Access does not open: Side by Side Error

    by konflikt mohlo spôsobovať niečo z Visual Studia, prípadne Apple iTunes
    Ak si trúfaš pohrabať sa v registri (regedit), možno by pomohol spôsob popísaný celkom na konci toho vlákna.

    Palo

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Za dve hodinky máš preinštalovaný OS a je to rýchlejšie ako hľadať tú chybičku.

    Jojo1105 je offline (nepripojený) Jojo1105

    Jojo1105
    Tak už mi to ide. Odinštaloval som MS Visual Studio 2008 a nainštaloval MS Visual Studio 2010. Ak by mal niekto podobný problém, tak aj toto je riešenie :-)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.