Zavrieť

Porady

FV tovar 2005 dodaný 2006

Prosím o radu, čo s týmto: Na žiadosť odberateľa /štátnea dotácia/sme vyfakturovali tovar v decembri 2005, ale pre omeškanie objednávky a pre počasie nám tovar dodali až v 1/2006 a na d.l. aj FD je dátum 12.1.2006 /objednávka bola realizovaná cez ďalšiu firmu v 2006 / Ako zaúčtovať FV v 2005? Dá sa to účtovať cez 311/384 výnosy budúcich období a DPH do 12/05, potom v januári ID zúčtovať príjem a výdaj skladu a ID 384/604 ? Prosím o Váš názor.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Beba je offline (nepripojený) Beba

    Beba
    Ale ja nemám ani d.l., na základe ktorého by som tak účtovala. Ja to mám momentálne vo vyšlej faktúre vo výnosoch na 604, ale tovar bol prijatý aj vyskladnený 12.1.2006 na základe dodacieho listu a FD. Predali sme vlastne tovar "dopredu". Antidatovať to zo strany dodávateľa nejde. Ja vlastne nemám nákladovú položku k tomuto výnosu - tá je v r. 2006.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    A nie ste náhodou platcovia DPH?

    Beba je offline (nepripojený) Beba

    Beba
    To sme. Na výstupe vo FV je DPH . A aký ID? Tovar nebol dodaný, takže ani NF dodávka to nie je. Nie je vyfakturovaný - nie je tovar na ceste. To malo byť normálne fakturované v 2006,keď to bolo realizované - ale odberateľ potreboval peniaze preinvestovať do konca roka. Objednávka bola v roku 2005 a zálohová faktúra to nesmela byť. Ako to teraz zaúčtovať u nás? On nemá problém - má faktúru a tovar na ceste. Ja mám dopredu fakturovaný tovar, na ktorý nemám doklad, ale uhradenú vystavenú faktúru. Čo to časovo rozlíšiť?

    Beba je offline (nepripojený) Beba

    Beba
    Nikto nevie poradiť? Faktúru a DPH by som mala tiež rozdeliť na december / dodané v decembri nová FV na tovar dodaný v januári vystaviť síce do decembra, ale DPH dať do januára?

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Myslím si, že ste porušili hneď dva zákony - DPH a účtovníctvo. Všetko by sa vyriešilo, keby ste mali fa od dodávateľa ešte v decembri. Skúste ho popýtať, či nemôže vystaviť fa do decembra, ale rýchlo, kým nemá podané DPH za december. Ináč je to veľké riziko. Môžete dostať pokutu z hladiska DPH aj účtovníctva. Nie je totiž verne zobrazené. Ako môžete predať to, čo nemáte?

    Beba je offline (nepripojený) Beba

    Beba
    Viem o tom, ale nedá sa vystaviť FA do decembra. To vystavil šéf, keď som bola u lekára a prišla som na to teraz, keď mi nesedela výdajka skladu s FV a bolo to. Vyriešili sme to po dohode s odberateľom vyskladnením tovaru, ktorý sme mali na sklade a v januári proste dobropisom vrátia tovar a kúpia si ten, ktorý mal pôvodne byť a na ten sa vystaví faktúra a keˇˇdže to bolo uhradené 2.1.2006, urobím zápočet.Myslím, že tak by to šlo.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Ak prispôsobíte tovar na fa výdajke, tak by to šlo. Toto je schodnejšia cesta
    urobiť to tak ako píšeš. Tak veľa zdaru.

    FV tovar 2005 dodaný 2006

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.