Zavrieť

Porady

PN-ka

Ahojte chcel by som sa opýtať ako je to s PN-kou.. som zamestnaný 4 a pol mesiaca v jednej firme. májm problém s kolenom mal by som ist na operaciu no vela ludi mi vravelo ze ak chcem ist na dlhodobu PN-ku aby mi zdravotna platila cast mzdy musím mat platené v poistovni 270dni..takze musím byt v danej firme zamestnaný pol roka az tak mam narok na preplatenú pnku?... predtým som bol na urade prace kde za mna odvadzali odvody ..takze v podstate moja otazka je pocita sa tych 270dni aj s uradom prace alebo len v tej jednej firme musim odpracovat 270 dni.. chaosne napisane ale kto pochopidakujem za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    naturel Pozri príspevok
    Ahojte chcel by som sa opýtať ako je to s PN-kou.. som zamestnaný 4 a pol mesiaca v jednej firme. májm problém s kolenom mal by som ist na operaciu no vela ludi mi vravelo ze ak chcem ist na dlhodobu PN-ku aby mi zdravotna platila cast mzdy musím mat platené v poistovni 270dni.To platí v prípade dobrovolného nemocenského poistenia, ty na PN môžeš ísť kedykoľvek nakoľko si zamestnanec. Prvých 10 dní Ti platí zamestnávateľ od 11 dňa platí PN sociálna poisťovňa..takze musím byt v danej firme zamestnaný pol rokaNemusíš az tak mam narok na preplatenú pnku? Od prvého dňa zamestnania máš nárok na platenú PN... predtým som bol na urade prace kde za mna odvadzali odvodyŠtát za teba odvádza počas evidencie na UP jedine zdravotné poistenie, nie nemocenské ani dôchodkové ..takze v podstate moja otazka je pocita sa tych 270dni aj s uradom prace alebo len v tej jednej firme musim odpracovat 270 dni.. chaosne napisane ale kto pochopidakujem za odpoved
    No hádam si pochopil moje odpovede v texte modrým.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Aký máš VZ teda hrubú mzdu u zamestnávateľa?
    Je to 55% z nej teda v prepočte na deň .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.