Zavrieť

Porady

Oprava predchádzajúceho účtovného obdobia

Možno sa budete hnevať, že som založila novú tému,ale už som to skúšala aj v druhých,len som sa nedozvedela čo potrebujem a ešte som sa s tým nestretla. Prebrala som účtovníctvo v tomto roku a zistila som,že moja predchodkyňa zle učtovala zádržné. Fakturu od dodavateľa zaučtovala 518/321 a zádržné 321/518, vyzerá to tak,že zádržné nebolo ani v nákladoch,ani v záväzkoch. V roku 2010 bola strata. Môžem zaučtovať 429/479 ? V tomto zápise by som mala poriešený náklad - zvýšenie straty a zádržné, ktoré budeme platiť v ostatných záväzkoch. Neviem ako to dostať do nedokončenej výroby, pretože to boli náklady na nedokončenú stavbu. Mne by to pasovalo 121/429,len by som potrebovala keby mi to niekto potvrdil,alebo poradil ako to má byť správne. Ďakujem.
Naposledy upravil ilona : 26.09.11 at 09:37
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ak by to celé patrilo na nedokončenú výrobu, tak máš zle ocenenú NV, v skutočnosti ti to náklady predch.obdobia neovpyvňuje. Skús si predstaviť, akoby si tie faktúry účtovala včítane NV, keby si ich mala načas /predpokladám 518/321 a potom aktiváciou 121/611/.
    takže teraz by som si dovolila len skrátený zápis 121/321.
    Je fakt, že výkazy sú zle - podhodnotený majetok aj záäzky
    ale je fakt
    že ti podľa zadania nevychádza ani zvýšenie straty.

    Oprava predchádzajúceho účtovného obdobia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.