Zavrieť

Porady

úhrada faktúry - výpis z účtu nesedí

Ako by ste riešili tento prípad:
Podnikateľ uhradil fa za tovar z osobného účtu - že sa vraj pomýlil.
A potom z podnikateľského účtu si tie peniaze vrátil na osobný účet, ale keby aspoň presne takú sumu ako použil na tovar, ale previedol si viacej.
No keby to bola taká istá suma, tak by som asi mohla zaúčtovať to ako úhradu fa za tovar. Ale ak mi tá suma na výpise nesedí so sumou na faktúre, tak ako to mám urobiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Prevod na osobný účet zaúčtujete ako výdaj z banky na osobnú spotrebu - VNZD . Faktúra za tovar omylom uhradená zo súkromného bežného účtu sa zaúčtuje na konci roka , v rámci účtovných uzávierkových operácii - k internému dokladu priložíte kópiu bankového výpisu súkromného účtu z daného obdobia a došlú faktúru , ktorá by mala byť riadne zaevidovaná v Knihe záväzkov .Zaúčtujete ako nepeňažnú operáciu cez ID do VOZD - Tovar .

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Príspevok je zaradený v sekcii Jednoduché účtovníctvo , tak v tom duchu je aj moja odpoveď .

    tweedle je offline (nepripojený) tweedle

    tweedle
    ako som povedala, nevšimla som si to, ospravedlňujem sa, svoje príspevky som vymazala, aby to niekoho nezmiatlo,,,

    úhrada faktúry - výpis z účtu nesedí

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.