Zavrieť

Porady

žiadosť o prehodnotenie ID

môže mi niekto poradiť, ako napísať žiadosť o prehodnotenie výšky v % čiastočného invalidného dôchodku, ak sa mi zhoršil zdravotný stav?.....mám si to totiž napísať sama a zajtra to už musím odniesť na SP a priložiť to ku správe od lekárky k povinnej kontrolnej lekárskej prehliadke, na ktorú ma budu volať po roku
ďakujem
Naposledy upravil gigi24 : 28.09.11 at 16:29
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    gigi24 Pozri príspevok
    môže mi niekto poradiť, kto dáva žiadosť o prehodnotenie ID, či lekár alebo ja a čo v nej asi tak má byť
    ďakujem
    Prehodnotenie je z Tvojej iniciatívy, či ide o opätovné posúdenie zdravotného stavu?

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    gigi24 Pozri príspevok
    ide o opätovné posúdenie zdravotného stavu
    SP by mala poslať výzvu na predloženie nových lekárskych nálezov, týkajúcich sa zdravot.problémov, kvôli ktorým bol dôchodok priznaný. Na základe predložených odborných nálezov spíše obvodný lekár predpísané tlačivo a zašle na pobočku SP. SP Ťa potom predvolá na prehodnotenie.

    gigi24 je offline (nepripojený) gigi24

    gigi24
    drobeceva Pozri príspevok
    SP by mala poslať výzvu na predloženie nových lekárskych nálezov, týkajúcich sa zdravot.problémov, kvôli ktorým bol dôchodok priznaný. Na základe predložených odborných nálezov spíše obvodný lekár predpísané tlačivo a zašle na pobočku SP. SP Ťa potom predvolá na prehodnotenie.
    SP mi už dala výzvu a ked som tam bola nepovedali mi, že treba predpísané tlačivo, len to, že sa maju predložiť nové lekárske správy a treba dať žiadosť o prehodnotenie, ak sa niečo zmenilo a na to nie je formulár....tak to si mám ísť do SP znovu pýtať formulár na spísanie odborných nálezov? Lebo ked som sa pýtala na formulár na prehodnotenie povedali mi, že to mám žiadať ja aj napísať žiadosť....teraz neviem, či formulár na spísanie odborných nálezov má lekár, alebo zase mám utekať do SP, kde mi nič take nepovedali a pýtať formulár
    Naposledy upravil gigi24 : 27.09.11 at 13:09

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    ak Ťa teda tak informovali na SP - skús sa opýtať obvodného - isto bude vedieť poradiť.
    Ak nie, tak v krátkosti napíš žiadosť o prehodnotenie svojho zdravotného stavu + prílohy budú odborné nálezy.

    gigi24 je offline (nepripojený) gigi24

    gigi24
    drobeceva Pozri príspevok
    ak Ťa teda tak informovali na SP - skús sa opýtať obvodného - isto bude vedieť poradiť.
    Ak nie, tak v krátkosti napíš žiadosť o prehodnotenie svojho zdravotného stavu + prílohy budú odborné nálezy.
    dakujem

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    pozerala som na stránke SP - také niečo Ti dali?
    Naposledy upravil drobeceva : 27.09.11 at 13:22

    mareko je offline (nepripojený) mareko

    mareko
    V krátkosti napíš žiadosť o prehodnotenie svojho zdravotného stavu + prílohy budú odborné nálezy /ako radí drobeceva/ a doplň stručne k akému zhoršeniu došlo

    žiadosť o prehodnotenie ID

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.