Zavrieť

Porady

účet 321 a hlavná kniha

Dobrý deň,

prosím o radu : po kontrole účtovníctva som zistila, že mi nesedí účet 321 v hlavnej knihe . Ide presne o sumu (48,69), ktorú sme prijali do kasy na PPD od dodávateľa ako vrátený preplatok z uhradenej faktúry. Zaúčtovala som to do PD - Iný príjem 211/321. Tento rozdiel mi vyskakuje iba v hlavnej knihe.
Napadá niekoho tá banalita, na ktorú ja neviem prísť ?

Želám pekný zvyšok dňa všetkým zúfalcom. ))
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    257 Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    prosím o radu : po kontrole účtovníctva som zistila, že mi nesedí účet 321 v hlavnej knihe . Ide presne o sumu (48,69), ktorú sme prijali do kasy na PPD od dodávateľa ako vrátený preplatok z uhradenej faktúry. Zaúčtovala som to do PD - Iný príjem 211/321. Tento rozdiel mi vyskakuje iba v hlavnej knihe.
    Napadá niekoho tá banalita, na ktorú ja neviem prísť ?

    Želám pekný zvyšok dňa všetkým zúfalcom. ))
    Nie som síce zúfalá, ale tiež si zaslúžim pekný deň, či? Popíš tu, ako, a v akej výške máš faktúru zaúčtovanú, kde a koľko bola úhrada. A aký preplatok? z dobropisu, alebo z vyššej úhrady.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ak bola faktura vystavena aj zaplatena na v rovnakej sume, tak vrateny preplatok nemal byt uctovany na 321, Preto ucet 321 nesedi.Este raz si prekontroluj vysku faktury a vysku uhrady.

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Ako to mas uctovane?

    1. 518/321 (100 €)
    2. 321/221 (100 €)
    3. 211/321 (48 €)

    Alebo v bode 2.mas sumu 148?

    257 je offline (nepripojený) 257

    257
    Ďakujem za vaše reakcie.
    Úhrada bola zaplatená na predfaktúru, ktorú ale nikdy nezaúčtovávam. Predfaktúru zaplatím, ale evidujem až došlú fa. ( Zdá sa mi to jednoduchšie.(
    Takže : úhrada 321/221 - 778,24, potom DF 501/321 - 729,55 ! v hlavnej knihe mi to sedí !!! a potom zaevidujem príjmový na kasu 211/321+48,69 a v tom je zle. V HK je to o 48,69 viac. Robím to takto už roky, nikdy som s tým problém nemala, vždy to sedelo a teraz nechápem, čo za škriatkoviny sa mi tu dejú.

    A áno, všetci si zaslúžia pekný deň.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Najskôr tá platba na predfaktúru mala byť MD 314.
    Faktúra je správne ... D 321 = 729,55 €, potom vysporiadanie preddavku 321/314 ... 729,55€, čím účet 321 je vysporiadaný a zostane na 314 suma MD 48,69€, prijať do pokladne 211/314 v sume 48,69€.
    Možno tvoj soft neumožňuje úhradu faktúry - tak ako si ju zúčtovala - vo vyššej sume, než je vystavená?

    257 je offline (nepripojený) 257

    257
    Práveže ja sa tej 314-ke vyhýbam. Môj soft to vždy v pohode zvládal, ale je možné, že po natiahnutí novej verzie prestal spolupracovať.
    V pondelok sa v práci na to znovu pozriem (už po tisícikrát ) a keď to inak nepôjde, tak . . . vitaj 314 !

    257 je offline (nepripojený) 257

    257
    Práveže ja sa tej 314-ke vyhýbam. Môj soft to vždy v pohode zvládal, ale je možné, že po natiahnutí novej verzie prestal spolupracovať. <br>V pondelok sa v práci na to znovu pozriem (už po tisícikrát ) a keď to inak nepôjde, tak . . . vitaj 314 !

    účet 321 a hlavná kniha

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.