Zavrieť

Porady

Príspevky z grantov

Súkromne hospodáriaci roľník vedie jednoduché účtovníctvo. Na základe
viacerých nariadení EÚ požiadal pôdohospodársku platobnú agentúru o poskytnutie podpory a tzv. vyrovnávajúceho príspevku na znevýhodnenú oblasť / zlá bonita pôdy /. V decembri mu prišla schválená suma na účet. Ide o nenávratný príspevok, nie je to účelová dotácia, nemusí dokladovať na čo ju použije. Ja som to pochopila tak, že je to akási podpora za zlé klimatické podmienky. Podľa informácii ju môže dostať aj nepodnikateľ, ak má pozemok a požiada o túto formu podpory. Neviem si rady s tým, či je to príjem ovplyvňujúci alebo neovplyvňujúci základ dane?
Prosím pomôžte. Ďakujem Dana
Naposledy upravil Dana7 : 20.01.06 at 13:09
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Cila je offline (nepripojený) Cila

    účtovníčka Cila
    Ja som mala podobný prípad ale SHR to dostal na plochu teda na každý hektár
    ďalej dostal aj dotáciu na podporu plodín. Zaúčtovala som to do ostatných príjmov ovplyvňujúcich základ dane. Všetky výdavky na zlepšenie kvality pôdy
    ako hnojiva atď sú účtované do výdajov ovplyv.základ dane. Preto takáto podpora má byť v príjmoch , aby konečný efekt na ZD bol vyrovnaný.
    Ak to zaúčtujes mimo dane musíš odúčtovať -znížiť výdaj ovplyvňujúci ZD vo výške podpory.

    Dana7 je offline (nepripojený) Dana7

    "kancelárska sivá myš" ...viac Dana7
    Ďakujem veľmi pekne, mala som podobný názor, ale radšej si to overím u niekoho skúsenejšieho.

    Vďaka

    halimino je offline (nepripojený) halimino

    halimino
    SHR (súkromne hospodáriaci roľník) + príjem zo závislej činnosti, dostal dotáciu na každý hektár obhospodarovanej pôdy v dec. 2008. Túto dotáciu použil až v roku 2009. Považuje sa uvedená dotácia za POZD? Má ju zahrnúť do ZD v roku 2009, keď mal náklady - VOZD? Musí viesť jednoduché účtovníctvo, ak nemal iné príjmy z SHR?
    Prosím vie mi niekto poradiť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.