Zavrieť

Porady

Absencia

Dobrý deň poraďáci,
chcela by som sa s vami poradiť. Zamestnancovi končí PP uzavretý na dobu určitú 01.10.2011, avšak zamestnanec odkedy sa dozvedel, že PP s ním nebude predlžený prestal mi chodiť do práce. Vraj navštevuje lekárske zariadenia na čo mi vždy spätne, keď mu zatelefonujem prinesie doklad od lekára s poznámkou "platí celý deń" Doklad je však podpísaný obvodným detským lekárom. Moja otázka znie mám mu to uznávať ako ospravedlnenú neprítomnosť v práci, ak všetkým je známe, že je to zo strany zamestnanca len "robenie si dobrého dňa zo zamestnávateľa"? mohla by som ako argument v prípade neuznania takého "P" použiť to, že lekári pracujú do 12:00 a pod. a neprelatiť to tomu zamestnancovi? ZP jasne definuje podmienky za akých zamestnávateľ je povinný zamestnancovi poskytnúť pracovné voľno s náhradou mzdy.Za reakcie ďakujem určite máte takéto prípady aj vy so špekulantami
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ivula je offline (nepripojený) Ivula

    Ivula
    Ak to lekár potvrdil, tak iné nebude tvrdiť ani pri telefonickom rozhovore. Pokiaľ zamestnanec nemá vyčerpané zákonom stanovených 7 dní, tak v tomto prípade si asi nič nezmôžeš. A pokiaľ už niečo vyčerpal, tak iba sledovať koľko, no a potom v konečnom dôsledku má nárok na dovolenku, ak si nevyčerpal všetku. Ak áno, tak v tom prípade sa dá dať absencia. Ak by priniesol PN, tak pracovná zmluva skončí aj tak a s tým zamestnávateľ už nič nemá

    Chrusťa je offline (nepripojený) Chrusťa

    Chrusťa
    Ako sa zdá v tomto smere je zamestnávateľ "bezmocný" a či chce al. nechce, musí to zamestnancovi "zhltnúť" a preplatiť mu to

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.