Zavrieť

Porady

Excel-výber časti z textu v bunke

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť s jednou vecou, na ktorú neviem prísť. Mám v stĺpci v bunkách záznamy v tvare napríklad W,CPZ,1245 alebo W,JW31,995 a potrebujem z tohto textu vytiahnuť do ďalšej bunky len to, čo je medzi čiarkami. Mohla by som použiť LEN, LEFT a RIGHT alebo MID, ale dĺžka textu medzi čiarkami a čísel na konci sa mení a môže byť 3 alebo 4 pozície, takže to asi neprichádza do úvahy. Viete mi, prosím, poradiť, ako to urobiť čo najjednoduchšie nejakou funkciou? Momentálne to robím tak, že si excel uložím ako TXT a pri znovuotvorení v exceli si rozdelím bunku podľa čiarok, ale to mi príde dosť zdĺhavé. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Takze mozno sa to da jednoduchsie, ale takto to funguje:

    =MID(A1;FIND(",";A1)+1;FIND(",";A1;FIND(",";A1)+1)-FIND(",";A1)-1)


    v podstate si najskor najdem prvu ciarku FIND(",";A1) hlada od prveho znaku
    potom druhu ciarku FIND(",";A1;FIND(",";A1)+1) pricom hladam od znaku nasledujuceho po prvej ciarke
    a potom do fukcie MID pouzijem pociatocny znak na vyber prvy znak po prvej ciarke (to +1 _ a dlzku rozdiel poctu znakov medzi dvoma ciarkakmi bez 1 (to -1)

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Na to rozdelenie bunky nemusis ukladat do textu subor a znovu ho otvarat.
    Staci si to vyznacit, skopirovat a dat:
    Text do stlpcov (podla verzie Excelu sa nachadza napr. v zalozke Udaje - 2007),
    kde ti ponukne moznosti na rozdelenie stlpcov, tam potom pouzijes oddelovac ciarku.

    arion92 je offline (nepripojený) arion92

    arion92
    veronika1909 Pozri príspevok
    Dobrý deň, potrebovala by som poradiť s jednou vecou, na ktorú neviem prísť. Mám v stĺpci v bunkách záznamy v tvare napríklad W,CPZ,1245 alebo W,JW31,995 a potrebujem z tohto textu vytiahnuť do ďalšej bunky len to, čo je medzi čiarkami. Mohla by som použiť LEN, LEFT a RIGHT alebo MID, ale dĺžka textu medzi čiarkami a čísel na konci sa mení a môže byť 3 alebo 4 pozície, takže to asi neprichádza do úvahy. Viete mi, prosím, poradiť, ako to urobiť čo najjednoduchšie nejakou funkciou? Momentálne to robím tak, že si excel uložím ako TXT a pri znovuotvorení v exceli si rozdelím bunku podľa čiarok, ale to mi príde dosť zdĺhavé. Ďakujem
    Mozes to urobit napriklad pomocou funkcie Substitute:
    =SUBSTITUTE(A1;",";"")

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    arion92 Pozri príspevok
    Mozes to urobit napriklad pomocou funkcie Substitute:
    =SUBSTITUTE(A1;",";"")
    Ja teda neviem, ale podla mojich vedomosti, tato funkcia nahradi ciarky nicim, cize odstrani ciarky z textu.
    To ale nie je poziadavka zadavatelky.

    arion92 je offline (nepripojený) arion92

    arion92
    ivka70 Pozri príspevok
    Ja teda neviem, ale podla mojich vedomosti, tato funkcia nahradi ciarky nicim, cize odstrani ciarky z textu.
    To ale nie je poziadavka zadavatelky.
    Ved prave to chcela zadavatelka - Mám v stĺpci v bunkách záznamy v tvare napríklad W,CPZ,1245 alebo W,JW31,995 a potrebujem z tohto textu vytiahnuť do ďalšej bunky len to, čo je medzi čiarkami.

    Doplnene:
    Mas pravdu ivka, ja som si to zle vysvetlil. To bude asi tou neskorou hodinou :-)

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    A čo takto?
    Naposledy upravil marjankaj : 30.09.11 at 00:47
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mayor Super funkcia "rozdel" ale ako si sa knej dopracoval ?
    marjankaj Vymyslel som ju.
    Konzulta prosím o preloženie do angličtiny @rozdel
    Chobot V angličtine by to mala byť funkcia TEXTSPLIT.
      zbaliť
    text to columns nie je dobry napad, lebo tam potrebujem aj ten vychodzi stlpec a takto by mi ho to nahradilo novovzniknutymi stlpcami... ale tento napad je naozaj skvely, presne toto som potrebovala - este, ze tu ste, mne by trvalo prist na to asi dalsie tyzdne

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    veronika1909 Pozri príspevok
    text to columns nie je dobry napad, lebo tam potrebujem aj ten vychodzi stlpec a takto by mi ho to nahradilo novovzniknutymi stlpcami... ale tento napad je naozaj skvely, presne toto som potrebovala - este, ze tu ste, mne by trvalo prist na to asi dalsie tyzdne
    Veď si tam môžeš určiť kam chceš umiestniť výsledok.
    marjankaj Pozri príspevok
    Veď si tam môžeš určiť kam chceš umiestniť výsledok.
    no hej, ale musela by som mazat zvysne nepotrebne stlpce... a to s tym super vzorcom od Ivky nemusim, mam rovno to, co som chcela :-))

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    veronika1909 Pozri príspevok
    no hej, ale musela by som mazat zvysne nepotrebne stlpce... a to s tym super vzorcom od Ivky nemusim, mam rovno to, co som chcela :-))
    Ale tam ti dá iba druhé slovo v poradí. Pozri môj súbor ROZDEL.xls

    Tu v prílohe si môžeš určiť kam to chceš uložiť, aby si si niečo nepremazala. A rozdelí ti všetko.
    Nenapísala, ktoré slovo medzi tými čiarkami potrebuješ.
    image002.gif  
    marjankaj Pozri príspevok
    Ale tam ti dá iba druhé slovo v poradí. Pozri môj súbor ROZDEL.xls

    Tu v prílohe si môžeš určiť kam to chceš uložiť, aby si si niečo nepremazala. A rozdelí ti všetko.
    Nenapísala, ktoré slovo medzi tými čiarkami potrebuješ.
    to tvoje je tiez fajn, ale nie to, co som potrebovala - ja som tam uviedla dva priklady toho, ako moze vyzerat to, co je v bunke napisane, boli to obsahy dvoch roznych buniek... v jednej "W,CPZ,1245" a v dalsej napriklad "W,JW31,995"... cize potrebuje presne to, co je medzi ciarkami v danej bunke :-))

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.