Zavrieť

Porady

jesenná - zimnná vyzdoba okien...

ahojte ..poradte čo dať na parapety v zimnom období namiesto muškát ......
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je teraz online Dáša_

    Dáša_
    Ja som minuly rok napichala do truhlíkov do hliny vetvičky tuje, buxusu, židovskej čerešne, odkvitnuté hortenzie prestriekané farbou. Vydržalo to v pohode dovtedy, kým som tam na jar nedala nové kvety. Normálne som len odstrihla odkvitnuté suché letné kvety a pichala vetvičky. Ine roky som takto dávala aj vetvičky ihličnanov a keď sa s tým nejak extra nehýbalo, nebol absolútne problém s opadávaním ihličia.
    truhlik1.jpg  
    truhlik2.jpg  
    1/1

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ja mavam na balkone po muskatoch male ihlicnany. Cez leto ich davam do chladneho kuta zahrady a celu zimu su na parapetoch. Su stabilne zasadene v truhlikoch, ktore odolaju mrazom /z umelej hmoty take tehlovo cervene/. Prezili uz asi 5 rokov bez ujmy.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Korene nevymrznu, pokial maju dost vody. Taketo rastliny a aj stromy v zime zahynu ani nie tak na mraz ako na nedostatok vlahy.

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    tinkas Pozri príspevok
    a v čom je potom podľa Vás napichana výzdoba v odkaze
    od lujza.j http://jahoda2020.blog.cz/0612/vanocni-vyzdoba

    možno aj v tomto aranžérska hmota na sucho/suché dekorácie/ alebo na mokro naaranžuješ a trochu zaleješ vodou hmota sa napije a dekorácia vydrží dlhšie.

    Zužu je offline (nepripojený) Zužu

    Zužu
    Keď sa v zime polievajú a je mráz tak nezamrznú? Myslím tým, že či koreňový systém nevymrzne.

    tinkas je offline (nepripojený) tinkas

    tinkas
    ak dam na zimu do truhlíkov čečinu...mám ju dať do zeminy v truhlíku a aj v zime polievat? neopadne ta čečiny?

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Neviem, co rozumies pod pojmom čečina. Podla mna su to odrezane vezvicky z ihlicnatych stromov. Ja mam v truhlikoch zakrsle tuje, zakrsle jedlicky a pod. Daju sa kupit v zahradnictvach, ktore sa takemuto druhu ihlicnanov venuju.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ak napichas do zeme vetvicky z ihlicnatych stromov, iste nevydrzia a opadne z nich ihlicie, aj keby si ich neviem ako dokladne polievala..

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Cez Vianoce to urcite vydrzi, ale po Troch kraloch bude treba vyhodit alebo obnovit. Zasadene ihlicnany vydrzia niekolko rokov.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Dasa, je to velmi pekne, ale iste na to neprsi ani nesnezi. Ja mam balkony urobene tak, ze na truhliky napadne sneh aj dazdik pokropi, takze u nas by to dlho nevydrzalo.

    ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

    medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac ivuliatko
    Ja som tiež odstrihla letné suché kvety a do hliny napichala smrekové a borovicové vetvičky. Nedala som tam nič iné, iba zelené halúzky a zopár ozdôb na drôtikoch. Pršalo na to, snežilo a ihličie takmer neopadávalo.

    Dáša_ je teraz online Dáša_

    Dáša_
    durisovad Pozri príspevok
    Dasa, je to velmi pekne, ale iste na to neprsi ani nesnezi. Ja mam balkony urobene tak, ze na truhliky napadne sneh aj dazdik pokropi, takze u nas by to dlho nevydrzalo.
    Prší naň aj sneží. Prikladám fotku zasneženého truhlíka z roka predtým. Fotila som niečo iné, zasnežený truhlík som použila iba ako pozadie
    balkon.jpg  

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.