Zavrieť

Porady

zahranicna DPH

Firma Autodoprava, platca DPH, JU. Neviem ci som spravne pochopila zmeny.
takze,: mame blociky za PHM, myto, olej. Ked este v tomto roku podam ziadost o vratenie, tak celu sumu ( s DPH) mozem dat do VOZD. Ked mi vsetko neuznaju, tak z tych blocikov co som uz dala do VOZD aj s DPH, tak z tych internym dokladom neuznanu DPH z VOZD vyminusujem. Je to spravne?
Ked podam ziadost v r.2012 za druhy polrok 2011, tak v r.2011 do VOZD mozem dat iba sumu bez DPH. a ked podam ziadost v r. 2012, tak tu DPH int.dokladom dam do VOZD. tak? a vratena DPH je POZD. ano? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    19/3k) daň z pridanej hodnoty

    1. ktorú je platiteľ dane z pridanej hodnoty povinný odviesť pri zrušení registrácie podľa osobitného predpisu6) s výnimkou uvedenou v § 17 ods. 3 písm. d) druhom bode,
    2. ak na jej odpočítanie platiteľ dane z pridanej hodnoty nemá nárok, alebo pomerná časť dane z pridanej hodnoty, ak platiteľ dane uplatňuje nárok na odpočítanie dane koeficientom podľa osobitného predpisu, 6)
    3. ak platiteľ dane z pridanej hodnoty má nárok na jej vrátenie v členskom štáte Európskej únie, v ktorom mu boli dodané tovary a služby alebo do ktorého doviezol tovar, ak je daňovým výdavkom tovar a služba,
    ku ktorým sa daň vzťahuje, v tom zdaňovacom období, v ktorom účtuje o nároku na jej vrátenie90b) spôsobom podľa osobitného predpisu1) a ak ide o daňovníka účtujúceho v sústave jednoduchého účtovníctva1) alebo o daňovníka, ktorý vedie evidenciu podľa § 6 ods. 11 alebo ods. 14, v tom zdaňovacom období, v ktorom uplatní nárok na jej vrátenie spôsobom podľa osobitného predpisu,90b)
    4. ak platiteľ dane z pridanej hodnoty nemá nárok na jej vrátenie v členskom štáte Európskej únie, v ktorom
    mu boli dodané tovary a služby alebo do ktorého doviezol tovar, ak je daňovým výdavkom tovar a služba, ku ktorým sa daň vzťahuje, z dôvodu, že suma dane z pridanej hodnoty nedosahuje predpísanú výšku na jej vrátenie, v tom zdaňovacom období, v ktorom došlo k úhrade tovarov a služieb,

    serena je offline (nepripojený) serena

    serena
    serena Pozri príspevok
    Firma Autodoprava, platca DPH, JU. Neviem ci som spravne pochopila zmeny.
    takze,: mame blociky za PHM, myto, olej. Ked este v tomto roku podam ziadost o vratenie, tak celu sumu ( s DPH) mozem dat do VOZD. Ked mi vsetko neuznaju, tak z tych blocikov co som uz dala do VOZD aj s DPH, tak z tych internym dokladom neuznanu DPH z VOZD vyminusujem. Je to spravne?
    Ked podam ziadost v r.2012 za druhy polrok 2011, tak v r.2011 do VOZD mozem dat iba sumu bez DPH. a ked podam ziadost v r. 2012, tak tu DPH int.dokladom dam do VOZD. tak? a vratena DPH je POZD. ano? dakujem
    Zakon som precitala. Podla Vas je to spravne, ako som to napisala? dakujem.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    serena Pozri príspevok
    Zakon som precitala. Podla Vas je to spravne, ako som to napisala? dakujem.
    nakukni na www.drsr.sk ...majú to tam rozpísané.....

    serena je offline (nepripojený) serena

    serena
    je tam vsetko mozne rozpisane. ale prosim Vas napiste mi, ci je to tak spravne ako som napisala,lebo este stale neviem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.