Zavrieť

Porady

pokladňa, na čo si dať pozor

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť čo sa týka pokladne vo firme. Kolegyňa je PN, a tak mi prenecháva pokladnu. Ako mám začať, a na čo si mám dať pozor???? Prosím o každu radu, aby som sa neskôr vyhla problémom, ktoré z nedbanlivosti spravím. Vďaka .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    Pri odchode pracovníčky, ktorá mala na starosti pokladňu je nutné urobiť inventúru pokladne a preberací protokol, aby bolo jasné čo a hlavne koľko peňazí preberáš.

    obluda je offline (nepripojený) obluda

    obluda
    jednoznačne, bez tohto by som sa pokladne ani nedotkla...to bude totiž tvoj počiatočný stav...
    0 eur na konte...možno kolegyňa myslela, aby si si "urobila" úplne novú pokladňu, ale do nej aj tak potrebuješ vklad alebo aspoň pravidelný príjem hotovosti ak potrebuješ preplácať bločky...

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Pokladna ako registracna pokladna alebo pokladna ako ucet? Hlavne aby ti sedela hotovost... ak mas na starosti fyzicky peniaze, tak aby nikto nevzal bez toho aby ti podpisal vydavkovy pokladnicny doklad.

    a hlavne si skontroluj, teraz ked ju preberas, ci je tam tolko hotovosti kolko tam uctovne ma byt....

    pupava12 je offline (nepripojený) pupava12

    pupava12
    zk24, pokladňa ako účet. povedala mi, aby som začala s 0,- eur. potom to bude takto lepšie. Výdavkový doklad, jasné na to si dám pozor.

    pupava12 je offline (nepripojený) pupava12

    pupava12
    Bude dobre, ak začnem s 0,-eur na konte???? Ako to potom budem robiť, ak už teraz mám samé bločky na preplatenie, a žiadna dotácia???? Čo potom s tým????

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    No neviem ako sa dá v septembri, resp. októbri začať robiť pokladňu s nula stavom. Veď účet 211 uvádza stav v pokladni k 30.9.2011, urobí sa inventarizácia peňažných prostriedkov, spíšu prípadné rozdiely a ide sa ďalej. Zo všetkých dokladov je jasné kedy a kto mal zodpovednosť za daný stav

    pupava12 je offline (nepripojený) pupava12

    pupava12
    asi nová pokladna je myslená 211 099???? Nie??? Tam by mohol byť začiatočný stav 0,-. Alebo sa mýlim??? Ale ako s tými výdavkovými dokladmi, z toho som !!!!!!

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    pupava12 Pozri príspevok
    asi nová pokladna je myslená 211 099???? Nie??? Tam by mohol byť začiatočný stav 0,-. Alebo sa mýlim??? Ale ako s tými výdavkovými dokladmi, z toho som !!!!!!
    Máš robiť len pokladňu /pokladničná kniha/ alebo aj účtovanie? Je v pokladni hototvosť?

    pokladňa, na čo si dať pozor

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.