Zavrieť

Porady

Prehľad o odvedených preddavkoch na daň...

Ahojte poraďáci,
Chcel by som sa spýtať, ak za zamestnanca oficiálne odvediem odvody do soc.poisťovne, ale akosi pozabudnem na odvod preddavkov , a nestihnem ich DÚ v termíne poslať, zistil som, že ma pokuta od neho neminie. Ale ako daňováci zistia, ak im odvod vôbec nepošlem. Pretože až v prehľade o odvedených preddavkov si zistia, že ich posielam neskoro či nie? To sa mám takto prezradiť? Alebo sú prepojený so soc. poisťovňou u ktorej si všetko overujú? Ako to vlastne funguje? Poraďte mi niekto prosím. Hnevá ma hlavne to, že pokuta je vyššia ako samotná výplata. A to som chcel byť poctivec.
Usporiadat
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

pokuta ťa nečaká...jedine, že si si nesplnil povinnosť načas odovzdať prehľady či hlásenie......za oneskorené odvody ťa čaká penalizácia, DU má čas, do 5- tich rokov.....
0 0
m.schubi m.schubi

m.schubi je offline (nepripojený) m.schubi

ako na to prídu, že som im mal odviesť preddavky na daň? Zisťujú si to niekde?
0 0
m.schubi m.schubi

m.schubi je offline (nepripojený) m.schubi

Mila123 Pozri príspevok
pokuta ťa nečaká...jedine, že si si nesplnil povinnosť načas odovzdať prehľady či hlásenie......za oneskorené odvody ťa čaká penalizácia, DU má čas, do 5- tich rokov.....
Čo to znamená penalizácia? To je koľko €?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

podľa tvojich podkladov, či už Q, či ročných...
môžeš mať aj daňovú kontrolu.....
a ešte aj ak by si dal potvrdenie o zrazených a zaplatených preddavkov na daň zo závislej činnosti a funkčných požitkov pre zamestnanca...
opýtam sa jedná sa o vysokú sumu?
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Teraz ked posles Prehlad o zrazenych a odvedenych preddavkoch na dan, tak tam sa pisu dva datumy. Kedy boli zrazene preddavky a v akej sume, a kedy boli oficialne zaplatene a v akej sume. Neodporucam vyplnit to zle - so zlymi sumami.

Na konci roka davas Rocne halsenie, ktore je akymsi sumarom tychto prehladov, a ked budes robit rocne zuctovanie dane zamestnancovi na konci roka, tak tam je vsetko vidno. Im tam vyskoci kazdy cent.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

m.schubi Pozri príspevok
Čo to znamená penalizácia? To je koľko €?
Penalizácia ťa čaká pri neskorom zaplatení preddavkov na daň.....či už zo závislej činnosti, DPH, MV, príjmov FO, PO......
tá sa vypočítava podľa NBS a príslušného koeficienta.....napr. za rok 2010 , tuším 2.Q bola ročná úroková sadzba 15 %...ak by bola za príslušné odb. nižšia ako 500 ,-SK, nebude ti sankcia vyrúbená rozhodnutím príslušného DU.....
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

www.drsr.sk - Pomôcky - Daňové kalkulačky - Výpočet sankčného úroku...
0 0
m.schubi m.schubi

m.schubi je offline (nepripojený) m.schubi

Mila123 Pozri príspevok
podľa tvojich podkladov, či už Q, či ročných...
môžeš mať aj daňovú kontrolu.....
a ešte aj ak by si dal potvrdenie o zrazených a zaplatených preddavkov na daň zo závislej činnosti a funkčných požitkov pre zamestnanca...
opýtam sa jedná sa o vysokú sumu?
pod 20€
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Základná úroková sadzba bola nasledovná

http://www.nbs.sk/sk/statisticke-uda...ove-sadzby-ecb

za neskoré podanie Prehľadu sa platí pokuta najmenej 66,38 EUR
za neskoré platenie preddavkov môže DÚ vyrúbiť sankčný úrok z dlžnej sumy vo výške štvornásobku základnej úrokovej sadzby Európskej centrálnej banky platnej v deň vzniku daňového nedoplatku alebo v deň nasledujúci po dni, v ktorom mal byť preddavok na daň zaplatený alebo odvedený. Ak štvornásobok základnej úrokovej sadzby Európskej centrálnej banky nedosiahne 15 %, pri výpočte sankčného úroku sa namiesto štvornásobku základnej úrokovej sadzby Európskej centrálnej banky použije ročná úroková sadzba 15 %. &tď. Paragraf 35b zákona o správe daní a polatkov.
0 0
m.schubi m.schubi

m.schubi je offline (nepripojený) m.schubi

tak že čo teraz? Je 3.10. a 1.9 som dával mzdu. Registroval som sa až dnes a zvažujem podať či nepodať Prehľad, nakoľko ma čaká pokuta 66,38€. a aj penále. A to len za mizerných 14€ odvedených štátu. Bola to týždenná výpomoc kamaráta oficiálnou cestou. Tak mi treba. Za dobrotu na žobrotu.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

m.schubi Pozri príspevok
tak že čo teraz? Je 3.10. a 1.9 som dával mzdu. Registroval som sa až dnes a zvažujem podať či nepodať Prehľad, nakoľko ma čaká pokuta 66,38€. a aj penále. A to len za mizerných 14€ odvedených štátu. Bola to týždenná výpomoc kamaráta oficiálnou cestou. Tak mi treba. Za dobrotu na žobrotu.
Nedalo sa to vyriesit nejakou zmluvou o dielo? Bez zavislej cinnosti? Ak mas zmluvu o dielo, to nenahlasujes na danovy urad.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

m.schubi Pozri príspevok
tak že čo teraz? Je 3.10. a 1.9 som dával mzdu. Registroval som sa až dnes a zvažujem podať či nepodať Prehľad, nakoľko ma čaká pokuta 66,38€. a aj penále. A to len za mizerných 14€ odvedených štátu. Bola to týždenná výpomoc kamaráta oficiálnou cestou. Tak mi treba. Za dobrotu na žobrotu.
Sankčný úrok z takej sumy nevyjde.
Prehľad podaj, nakoľko musíš podať ročné Hlásenie a už Ťa majú. Nebola to výplata za 10 mesiac?
1 0
m.schubi m.schubi

m.schubi je offline (nepripojený) m.schubi

evina Pozri príspevok
Sankčný úrok z takej sumy nevyjde.
Prehľad podaj, nakoľko musíš podať ročné Hlásenie a už Ťa majú. Nebola to výplata za 10 mesiac?
No aj nad tým som rozmýšľal, len že soc. poisťovni som odviedol sumu už 2.9.2011. Nevadilo by to, ak by som v Prehľade uviedol vyplatenie mzdy až o mesiac neskôr? To by som nemusel platiť DÚ pokutu. Alebo sa mýlim?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ak si mzdu vyplatil cez účet, tak to zistia pri kontrole. Ale tá nemusí byť. Uviesť chybný dátum v Prehľade? to je už na tebe.
0 0
m.schubi m.schubi

m.schubi je offline (nepripojený) m.schubi

KEJKA Pozri príspevok
ak si mzdu vyplatil cez účet, tak to zistia pri kontrole. Ale tá nemusí byť. Uviesť chybný dátum v Prehľade? to je už na tebe.
Mzda bola vyplatená v hotovosti.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
nechcem navádzať, ale závisí aj aký máš dátum uvedený ako výplatný deň. Mzdu môžeš vyplatiť do konca nasledujúceho mesiaca. Daň potom do 5 dní -neviem isto, či nie je tiež stanovený ako koniec nasledujúceho mesiaca bez ohľadu na dátum výplaty. Taký posun by ti nestačil?
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

Prosím Vás, 1 zamestnancovi vyplácam Daň. bonus a 1 preddavky na daň.
V Prehlade:
... to bude I.časť riadok 1a4 tam bude 11,05EUR, riadok 5... -20,51EUR, riadok 7... -9,46EUR,
riadok 8...11,05EUR
... to bude III.časť riadok A...20,51EUR,B...20,51EUR,C..0,00EUR???
Ten preddavok mám zaplatiť( je to 11,05 EUR a DB je 20,51 EUR)??
Niečo o tom treba zaslať na DÚ alebo len ten Prehľad za 3Q???
Ďakujem
Naposledy upravil Maxinka : 12.10.11 at 08:44 Dôvod: oprava
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

Prosííímniktóóó??
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Maxinka Pozri príspevok
Prosím Vás, 1 zamestnancovi vyplácam Daň. bonus a 1 preddavky na daň.
V Prehlade:
... to bude I.časť riadok 1a4 tam bude 11,05EUR, riadok 5... -20,51EUR, riadok 7... -9,46EUR, nie - riadok 5 = - 11,05 Eur, riadok 7 = 0
riadok 8...11,05EUR
... to bude III.časť riadok A...20,51EUR,B...20,51EUR,C..0,00EUR??? nie - časť III, riadok A = 20,51 Eur, riadok B = 11,05 Eur, riadok C = 9,46 Eur, riadok D = je potom 9,46 Eur (a túto sumu by ti mal DÚ poukázať na tvoj účet)
Ten preddavok mám zaplatiť( je to 11,05 EUR a DB je 20,51 EUR)?? preddavok na daň tým pádom neplatíš ...
Niečo o tom treba zaslať na DÚ alebo len ten Prehľad za 3Q??? Pošleš len Prehľad za III. Q
Ďakujem
---
Ešte ti poradím, vyplň si prehľad na stránke DRSR (sú tam tlačivá k vyplneniu na internete, treba si len stiahnuť aplikáciu E-dane)
3 0
MajaV MajaV

MajaV je offline (nepripojený) MajaV

Maxinka Pozri príspevok
Prosím Vás, 1 zamestnancovi vyplácam Daň. bonus a 1 preddavky na daň.
V Prehlade:
... to bude I.časť riadok 1a4 tam bude 11,05EUR, riadok 5... -20,51EUR, riadok 7... -9,46EUR,
riadok 8...11,05EUR
... to bude III.časť riadok A...20,51EUR,B...20,51EUR,C..0,00EUR???
Ten preddavok mám zaplatiť( je to 11,05 EUR a DB je 20,51 EUR)??
Niečo o tom treba zaslať na DÚ alebo len ten Prehľad za 3Q???
Ďakujem
riadok 1 a 4 11,05 Eur
riadok 5 -11,05 (mínus)
riadok 7 a 8 0,00
riadok A 20,51
riadok B 11,05
riadok C,D 9,46

na DU nič neodvádzaš, pošleš prehľad, v časti V. požiadaj o poukázanie sumy rozdielu daňového bonusu 9,46 Eur.

Toto platí, ak neboli žiadne preddavky a daňový bonus v júli a v auguste, potom by to mohlo vyzerať inak.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať