Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ja osobne som zástancom toho , že na podnikanie má byť zriadený osobitný účet a používať ho len v súvislosti s podnikaním a na súkromné účely zasa len osobitný účet .Prečo tieto dve veci spájať spolu a tým ponúkať prehľad aj o našich súkromných výdavkoch .Možno budem skritizovaná, ale toto je môj názor s ktorým som vysporiadaná už roky .Proste oddeliť podnikanie od súkromia . Ja viem argumenty sú také , že poplatky sú drahé , ale skúsme uťahovať na niektorých iných položkách, ktoré vynaložíme v súvislosti s podnikaním niekedy aj bezúčelovo.
    V prvom rade mne ako účtovníčke ide o to, aby účtovníctvo bolo prehľadné a neplietli sa tam súkromné výdaje.Výber pre osobnú potrebu podnikateľa o tom nehovorím, to je bežná vec...ale ja mám skôr na mysli súkromné platby ako nájomné,energie,poplatok za škôlku , nákup potravín cez terminál a podobné položky
    Áno SZČO ušetrí na poplatkoch za vedenie účtu, ale vo veľa prípadoch to dobehne za účtovanie za položku .Alebo že by sme tieto položky účtovali zadarmo ?

    Takže ja zdieľam názor oddeleného účtovania a nie miešať všetko dohromady .
    Nemusíte so mnou súhlasiť, ale vyjadrila som svoj názor .

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Problémom by bolo, keby ho nemal nahlásený na daňovom úrade, že tento bežný účet používa v súvislosti s podnikaním.

    Ďalší problém vidím z pohľadu účtovania , keby sa tam mali prelínať súkromné platby s podnikateľskými .Ale aj to záleží od daného účtovníka, ako si s tým poradí .

    ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

    ? ego.mc
    Účet môžete mať aj v zahraničí. Aj ten ale treba nahlásiť na DÚ.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    zákon to nezakazuje....len máš potom viac účtovania (aj jeho súkromné platby) a vklady a výbery - tiež troška problém s rozlišovaním účelu - čo je dotácia pokladne, čo je osobná spotreba...

    deeda je offline (nepripojený) deeda

    deeda
    SZČO bez oficiálneho podnikateľského účtu nemá v svojej banke žiadnu históriu obratov a pravdepodobne sa v budúcnosti nedostane k niektorým úverovým produktom.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    absolútne, i moji klienti používajú osobný účet, ak by sa nepriznali, že nie je podnikateľský sama neviem názvy produktov bánk rozlišovať......

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    .. a ja len doplním, že nie je problém mať dva osobné účty ( a bez poplatkov) .. jeden " na pracovné veci" a jeden " na súkromné"

    eva.toth je offline (nepripojený) eva.toth

    rozvedená, 2 deti eva.toth
    Podnikateľský účet môžeš využívať ako súkromný. Pri súkromných výberoch z banky, alebo bankomatu, pri súkromných platbách by som nedávala výber z banky do pokladne v účtovníctve, ale ako výdavok, ktorý neovplyvňuje základ dane a poplatky zo súkromných pohybov v banke nesmieš zahrnúť do nákladov účtovníctva, ale bude to opäť ako výdavok neovplyvňujúci základ dane.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    včera som zistila, že jednému môjmu klientovi zákazník platí z jedného účtu faktúry za seba ako SZČO ale aj za svoju SRO. Tak toto je podľa mňa sila.
    Ak je to súčasne aj súkromný účet, tak ľutujem jeho účtovníčku. Rozlišovať a správne zaúčtovať všetky pohyby...............

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Zitka - ja len k tým drahým poplatkom ... veď teraz si môže szčo vybrať účet, čo nestojí ani cent pri bežných operáciách. A vo viacerých bankách. .. a pevne verím, že za najakú tú chvíľku vo všetkých
    A keď už sa jedná o podnikanie vo väčšom rozsahu ... tak aj keď už by ho to niečo stálo - nebude to preňho významná položka ...

    Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

    Zuziana
    Môže si SZČO zriadiť podnikateľský účet v Českej republike? Chcel by ho preto, aby mu naň mohli platiť čsskí odberatelia.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.