Zavrieť

Porady

Ako vyúčtovať výrobok venovaný do súťaže

Ahojte všetci poraďáci!
Neviem či mi budete môcť poradiť. Vediem jednoduché účtovníctvo bez DPH a zasielam zákazníkom tovar dobierkou. Párkrát sa mi stalo, že sa zásielka vrátila späť a tak keďže sa mi tento tovar zo zásielky nepodarilo zatiaľ predať, chcela by som urobiť súťaž, kde by som ho ponúkla ako cenu. Ako si to potom mám účtovať v účtovníctve? Môžem si to dať do výdavkov a akým spôsobom? Ďalej by som chcela ponúknuť aj poukážky na nákup tovaru. Môžem to faktúrovať potom ako mínusovú položku na faktúre keď si zákazník uplatní zľavu z tejto poukážky (napr. 100Sk)? ďakujem veľmi pekne za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lapko je offline (nepripojený) Lapko

    Lapko
    Jennys
    Ahojte všetci poraďáci!
    Neviem či mi budete môcť poradiť. Vediem jednoduché účtovníctvo bez DPH a zasielam zákazníkom tovar dobierkou. Párkrát sa mi stalo, že sa zásielka vrátila späť a tak keďže sa mi tento tovar zo zásielky nepodarilo zatiaľ predať, chcela by som urobiť súťaž, kde by som ho ponúkla ako cenu. Ako si to potom mám účtovať v účtovníctve? Môžem si to dať do výdavkov a akým spôsobom? Ďalej by som chcela ponúknuť aj poukážky na nákup tovaru. Môžem to faktúrovať potom ako mínusovú položku na faktúre keď si zákazník uplatní zľavu z tejto poukážky (napr. 100Sk)? ďakujem veľmi pekne za rady.
    Neviem poradit co sa tyka uctovania v pripade ak to das ako darcek. Moze to byt vydavok ako prevadzkova rezia, kedze uvedies nejaku sutaz, zakaznik napr nieco nakupi a pod. a ty mu za to ponuknes darcek.

    Co sa tyka zlavy napr. 100Sk, jednoducho to nauctuj takto:
    Cena tovaru napr. 1000,-
    Nakupna cena tovaru napr. 700,- (zalezi na tom aky je to tovar, na vyske tvojej marze a pod.)
    takze tvoj cisty zisk je 300,-

    Na fakture uvedies ako predajnu cenu namiesto 1000 Sk sumu 900 Sk a tym zarobis podla prikladu hore namiesto troch stovak dve... Takto to robim aj ja

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Jennys
    Ahojte všetci poraďáci!
    Neviem či mi budete môcť poradiť. Vediem jednoduché účtovníctvo bez DPH a zasielam zákazníkom tovar dobierkou. Párkrát sa mi stalo, že sa zásielka vrátila späť a tak keďže sa mi tento tovar zo zásielky nepodarilo zatiaľ predať, chcela by som urobiť súťaž, kde by som ho ponúkla ako cenu. Ako si to potom mám účtovať v účtovníctve? Môžem si to dať do výdavkov a akým spôsobom? Ďalej by som chcela ponúknuť aj poukážky na nákup tovaru. Môžem to faktúrovať potom ako mínusovú položku na faktúre keď si zákazník uplatní zľavu z tejto poukážky (napr. 100Sk)? ďakujem veľmi pekne za rady.
    Podľa § 19 ods.2 písm.k) zákona o dani z príjmov sú daň.výdavkami na prezentáciu činnosti daňovníka, tovarov, služieb, nehnuteľností, obchod.mena, ochrannej známky, obchod.označenia výrobkov a iných práv a závazkov súvisiacich s činnosťou daňovníka so zámerom dosiahnutia, zabezpeč., udržania alebo zvýšenia príjmov daňovníka. Za výdavky daňov. sa považujú v plnej výške výdavky na reklamu, ktoré sú vynaložené nielen na dosiah.príjmov, ale aj na zabezpečenie a udržanie týchto príjmov. Musí však ísť o výdavok na reklamu súvisiacich s príjmami, nie výdavok sponzors.charakteru. Výdavky na reklamu môžu byť formou napr:
    - inzercie, zverej.plagátov, reklam.nápisov, transparentov, propag. a vystavovania exponátov, priamy výdavkov súvisiacich so zhotov. reklám vo vlastnej réžií....
    Okrem výdavkov na reklamu uvedených horevyššie, ktoré sa uznajú ako daňové výdavky v plnej výške u všetkých daňovníkov, aj dalšie výdavky na reklamu sú daňovými výdavkami podľa zákona o dani z príjmov, ak sa preukáže ich súvis s činnosťou daňovníka, s dosiahnutím , zabezpeč., a udržaním jeho súčastných a aj budúcich príjmov.:- preukázat. vynaložené prostriedky na reklamu výrobkov, služieb alebo inej činnosti daňovníka, na výhry a prémie z reklam.súťaží, z predajných, žreb. , výhrených a podobných podujatí prístupných verejnosti a na ochutnávky výrobkov, bez limitovania ich výšky.


    Pri dodržaní týchto podmienok predpokladám že už je naúčtovaný výdavok a zostane výdavkom ovplyv.základ dane. Ak tovar eviduješ na sklade, tak urobíš výdaj v obstar.cene. Neviem čo ešte by si chcela vedieť o účtovaní. K tej druhej veci môžeš to robiť tak ako si napísala.
    Naposledy upravil renča1 : 02.03.06 at 04:14

    Ako vyúčtovať výrobok venovaný do súťaže

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.