Zavrieť

Porady

Prievan

Milí poraďaci, chcem Vás poprosiť o radu. Išli sme v sobotu s 10 ročným synom v aute. Deň bol krásny skoro ako v lete a on mal otvorené okienko na aute. V nedeľu večer sa sťažoval, že mu vystreľuje bolesť do ľavej časti hlavy. Bolesť je taka, že strekne potom nič zas o nejaký čas ... tak sme to spočiatku riešili tak, že som mu dala vatu do ucha. Včera sme boli za krčiarom povedal, že to môže byť z prievanu kazal mu len nahrievať suchým teplom ak neprestane tak máme prísť znova. Dnes mi syn povedal, že on sa aj v piatok buchol do hlavy v škole. Tak teraz som v pomykove. Striekanie do hlavy neprestáva a ja teraz neviem či to nemôže byť aj niečo z toho buchnutia do hlavy. Neviete mi povedať z vlastnej skúsenosti ako dlho môže trvať prievan alebo to môže byť aj niečo ine - budem Vám veľmi vďačná
Naposledy upravil Dav : 05.10.11 at 09:18
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    ZlaticaB Pozri príspevok
    Milí poraďaci, chcem Vás poprosiť o radu. Išli sme v sobotu s 10 ročným synom v aute. Deň bol krásny skoro ako v lete a on mal otvorené okienko na aute. V nedeľu večer sa sťažoval, že mu vystreľuje bolesť do ľavej časti hlavy. Bolesť je taka, že strekne potom nič zas o nejaký čas ... tak sme to spočiatku riešili tak, že som mu dala vatu do ucha. Včera sme boli za krčiarom povedal, že to môže byť z prievanu kazal mu len nahrievať suchým teplom ak neprestane tak máme prísť znova. Dnes mi syn povedal, že on sa aj v piatok buchol do hlavy v škole. Tak teraz som v pomykove. Striekanie do hlavy neprestáva a ja teraz neviem či to nemôže byť aj niečo z toho buchnutia do hlavy. Neviete mi povedať z vlastnej skúsenosti ako dlho môže trvať prievan alebo to môže byť aj niečo ine - budem Vám veľmi vďačná
    Určite by som zašla k lekárovi, či to nemá súvis s buchnutím /buchnutie a buchnutie má široký význam/. Prievan môže trvať aj niekoľko 3-7 dní /vravím z vlastnej skúsenosti/, bolesť ktorú popisuješ si myslím, že je obyčajný prievan, ale...

    Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

    Nella_2
    Áno, pri prievane je to taká pichľavá, vystreľovacia bolesť. Ucho ho nebolí? (to zvykne pri prievane a vtedy by mu mal lekár predpísať kvapky do ucha).
    To buchnutie si over, aké silné asi bolo. Ak veľmi silné, tak to by som nepodceňovala a radšej išla k lekárovi, nech dá urobiť rontgen.

    ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

    ZlaticaB
    Ďakujem za radu si veľmi zlatá, kvapky kúpim a asi pre istotu pôjdeme aj na ten rtg lebo je sa poznám, že kým nebudem mať istotu tak budem stále panikáriť

    ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

    ZlaticaB
    Ďakujem za reakciu, ešte uvidím čo poviem ak príde dnes zo školy či to prestáva alebo nie, a potom sa zariadim ďakujem

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    Nie je zač... inak mne na prievan pomáha spraviť "ruličku či skôr kornútok" z novín, úzku časť si dám do ucha, vrchnú-širokú zapálim a nechám to teplo pôsobiť... keď mám prievan počas horenia to "buchne", potom to isté opakujem i s druhým uchom /i keď nebolí/, potom si uši jemne vyčistím, vložím tampón s Burov kvapkami /dostať v lekárni/ a je po probléme.

    ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

    ZlaticaB
    Ucho ho nebolí. Akurát mu krčiar predpisal ešte framykoin do nosa - mal hlieny v nose.
    Vraj sa buchol do poličky čo maju v triede pri okne a keď pozeral von oknom otočil sa a buchol nemá ani hrču ani necítim nič na pohmat ale už som z neho nešťastná lebo v piatok si buchol aj lakeť na ruke (ktorú mal pred 2 rokmi zlomenu) tak sme boli v sobotu na rtg či ju nemá zhlomenú - našťastie iba zarazenú a dnes ráno z neho vylezie,že on si v piatok buchol aj hlavu no tak už som z toho hotova. Hlavne, že celý čas sa ho pýtame či nebuchol hlavu tak nie a dnes ho napadlo, že aj buchol... No čo Vám budem hovoriť.
    Len sa mi nepáči,že keď je to prievam tak podľa mňa už mu to malo prestať od soboty a jemu ešte aj dnes ráno vystreľovalo bolesť a včera večer sa už nahrieval nad lampou. Ale keď evuš napísala, že prievan trvá 3-7 dní tak neviem čo teraz

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    ZlaticaB Pozri príspevok
    Ucho ho nebolí. Akurát mu krčiar predpisal ešte framykoin do nosa - mal hlieny v nose.
    Vraj sa buchol do poličky čo maju v triede pri okne a keď pozeral von oknom otočil sa a buchol nemá ani hrču ani necítim nič na pohmat ale už som z neho nešťastná lebo v piatok si buchol aj lakeť na ruke (ktorú mal pred 2 rokmi zlomenu) tak sme boli v sobotu na rtg či ju nemá zhlomenú - našťastie iba zarazenú a dnes ráno z neho vylezie,že on si v piatok buchol aj hlavu no tak už som z toho hotova. Hlavne, že celý čas sa ho pýtame či nebuchol hlavu tak nie a dnes ho napadlo, že aj buchol... No čo Vám budem hovoriť.
    Len sa mi nepáči,že keď je to prievam tak podľa mňa už mu to malo prestať od soboty a jemu ešte aj dnes ráno vystreľovalo bolesť a včera večer sa už nahrieval nad lampou. Ale keď evuš napísala, že prievan trvá 3-7 dní tak neviem čo teraz
    Zlati, prievan mne niekedy trvá vážne aj tých 7 dní... Ale nakoľko som trojnásobná mama, tak by som zašla pre "pokoj" svojej duše, nech mu spravia rtg. i tej hlavy.... ale i tak si myslím, že to bude len prievan... skús možno i môj "liek"... inak ucho pri prievane ani bolieť nemusí, ucho je bolestivé niekedy až pri zápale...

    ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

    ZlaticaB
    Milá evuš , keď mne ten kornutok do ucha naháňa strach - a ešte k tomu ho zapáliť...

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    ZlaticaB Pozri príspevok
    Milá evuš , keď mne ten kornutok do ucha naháňa strach - a ešte k tomu ho zapáliť...
    ..no je to asi vec zvyku... tak skús aspoň tie Burov kvapky, postupuj podľa návodu - malo by mu to prejsť /ak je to prievan/

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.