Zavrieť

Porady

Podnikatelia a živnostníci v činžiakoch a bytovkách

Včera ma vystrašila správa, že pokiaľ má živnostník miesto podnikania trvalé bydlisko, tak je v "ohrození" celý činžiak kvoli plateniu vyšších taríf za elektrinu.
No moj osobný názor, resp. nádej spočíva v tom, že niekto nerozoznáva či tam aj mám nahlásené tie priestory ako podnikateľské (vyňaté z bývania). Dúfam že sa to týka len takýchto prípadov (lebo ináč - beda nám, veď to máme mnohí živnostníci miesto podn.=trvalé bydlisko) ???
Čo si o tom myslíte ??
Usporiadat
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

Ja som to ráno počula na jojke, tam hovorili, že ako náhle je zapísané miesto podnikania trvalé bydlisko, v tom prípade je už vyššia tarifa za elektrinu za spoločné priestory pre všetkých čo tam bývajú. Čo si o tom myslím? ešte vzduch by nám mohli spoplatniť čo dýchame ....
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Čo to je za blbosť? A ked si nahlasim miesto podnikania do bytu kde nemam trvale bydlisko, tak to uz nie je problem?
0 0
Daniela 7 Daniela 7

Daniela 7 je offline (nepripojený) Daniela 7

To je podľa mňa riadna blbosť.Veď ja mám v byte akurát PC a cez to riadim eshop.Veď počítač dnes má aspoň každý 2 človek.Čo to má spoločné so spoločnými priestormi?A čo sa týka tovaru,mám ho v skrini v 2 krabiciach.Neviem o tom,žeby to niekomu zavadzalo.Zachvíľu budeme susedom hlásiť,že idem splachovať záchod,tak sa zvýši množstvo minutej vody.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

zk24 Pozri príspevok
Čo to je za blbosť? A ked si nahlasim miesto podnikania do bytu kde nemam trvale bydlisko, tak to uz nie je problem?
pokial si na EZ nahlásiš podnikatelskú tarifu - zrejme nie. Asi sú v nej zahrnuté aj zvýšené náklady na výťah a spoločné osvetlenie ...

kanceláriu mám v byte, určite však ku mne chodí menej klientov, ktorí použijú výťah, ako môj sused - nepodnikatel, ktorý ním chodí venčiť psa...
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Najprv by muselo byt uzakonene vynat priestor kde mam zriadeny office z bytoveho fondu. Ale to nie je potrebne, tak ma do bytoveho priestoru "nemozu" prinutit nahlasit podnikatelsku tarifu.

To kto zas loboval?
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

Toto robia iba západoslovenské elektrárne, ostatné nie... je to pravda, zvýšená tarifa sa týka iba nebytových priestorov...
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

veronikasad Pozri príspevok
pokial si na EZ nahlásiš podnikatelskú tarifu - zrejme nie. Asi sú v nej zahrnuté aj zvýšené náklady na výťah a spoločné osvetlenie ...

kanceláriu mám v byte, určite však ku mne chodí menej klientov, ktorí použijú výťah, ako môj sused - nepodnikatel, ktorý ním chodí venčiť psa...

Ku mne domov nechodia klienti vobec. Chodia za mnou do zamestnania. A to uz je ako dany fakt? Znamena to, ze na konci roka mi daju zaplatit rozdiel medzi dvoma tarifami za cele spolocne priestory? A to musim povedat ze sa v byte zdrziavam ovela menej ako vsetci dochodci co tam byvaju. Chodim domov pred pol nocou a o siestej rano vypadnem....

To je co toto zas za 3,14čovina....
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Tomu sa povie účelová likvidácia malého a stredného podnikania.
0 0
Ivula Ivula

Ivula je offline (nepripojený) Ivula

Neviem si predstaviť ako by si preverovali každú FO nepodnikateľa, skôr by FO podnikateľ mal nahlásený odber elektrickej energie na IČO asi tohto sa to týka
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Mam v byte dokonca splachovacie WC. Nejaka zvysena sadzba za stočné pre byty kde je sidlo podnikatela by sa nenašla?

Toto ma este menej logiky ako ZP z prenajmu nehnutelnosti. A to som si myslela ze to zdravotne poistenie uz len tak hocico neprekona...
0 0
Daniela 7 Daniela 7

Daniela 7 je offline (nepripojený) Daniela 7

Ja si tiež myslím,že by sa to malo týkať tých čo majú platbu elektriny na ICO.Ja mám eshop a ku mne nikto nechodí.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ak by niekto zašiel na odd.podnikateľskej činnosti pri MU alebo OU v mieste bydliska ...alebo len tak informatívne na stavebný úrad, tak by bol možno niekto veľmi prekvapený.Podľa získaných informácii - byt sa má využívať na účel, na aký bol skolaudovaný t.j. na bývanie a nie na administratívne účely (to už je nebytový priestor ) .Ak sa v byte podniká napr. čo len na 3m2 tak už je iná tarifa dane z nehnuteľnosti(zvýšená) atď atď . Myslím ....že už aj po tejto stránke sa rozbehne kolotoč náprav a úprav ...
Ale zasa bolo by nespravodlivé, aby susedia z dôvodu podnikania susedov doma , mali doplácať na energie .Ja som síce túto správu nepočula, ale môže nastať rušno okolo toho .
0 0
Majkas Majkas

Majkas je offline (nepripojený) Majkas

No - ved toto ma zaujíma, či toto sú fakty,
ako píše
ewita888: Toto robia iba západoslovenské elektrárne, ostatné nie... je to pravda, zvýšená tarifa sa týka iba nebytových priestorov...
lebo v telke to prezentovali velmi nepresne, a v takej podobe by to fakt prekonalo aj ZP za prenájom
Naposledy upravil Majkas : 05.10.11 at 12:13 Dôvod: citácia príspevku
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Suhlasim s tym, ze by susedia nemali doplacat na to, ze niekto v byte podnika a zvysuje naklady celemu domu.

Tym, ale ze mam zriadene sidlo v byte neznamena ze zvysujem naklady celemu domu. Je to predsa len schranka kam mi chodi posta.

Tymto sa da dostat do debat typu "priplacanie za psa" a podobne... kto kolko krat denne pouzije vytah a rozsvieti v spolocnych priestoroch.

Som zvedava na to ako to dopadne... Citam na webe ze to plati uz od 1.1.2011 a doteraz som o tom nepocula, takze zatial z toho halo nerobim. A hlavne ani neviem o akych sumach sa bavime? O 20tich centoch mesacne alebo o 20tich eurach?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Zita5 Pozri príspevok
Ak by niekto zašiel na odd.podnikateľskej činnosti pri MU alebo OU v mieste bydliska ...alebo len tak informatívne na stavebný úrad, tak by bol možno niekto veľmi prekvapený.Podľa získaných informácii - byt sa má využívať na účel, na aký bol skolaudovaný t.j. na bývanie a nie na administratívne účely (to už je nebytový priestor ) .Ak sa v byte podniká napr. čo len na 3m2 tak už je iná tarifa dane z nehnuteľnosti(zvýšená) atď atď . Myslím ....že už aj po tejto stránke sa rozbehne kolotoč náprav a úprav ...
Ale zasa bolo by nespravodlivé, aby susedia z dôvodu podnikania susedov doma , mali doplácať na energie .Ja som síce túto správu nepočula, ale môže nastať rušno okolo toho .
Zitka, vieš si predstaviť, že by si mala ako účtovníčka v byte 2 elektromery ? Mám vyčlenený priestor na podnikanie, za ktorý platím zvýšenú sadzbu dane z nehnutelnosti.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
veronikasad Pozri príspevok
Zitka, vieš si predstaviť, že by si mala ako účtovníčka v byte 2 elektromery ? Mám vyčlenený priestor na podnikanie, za ktorý platím zvýšenú sadzbu dane z nehnutelnosti.
Veronika tak 2 elektromery si v paneláku neviem predstaviť. Práve som zvedavá čo s tým porobia, že kto zasa má málo . Že by elektrárne ?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
veronikasad Pozri príspevok
Zitka, vieš si predstaviť, že by si mala ako účtovníčka v byte 2 elektromery ? Mám vyčlenený priestor na podnikanie, za ktorý platím zvýšenú sadzbu dane z nehnutelnosti.
Aj mňa tá správa riadne šokovala. Tiež podnikám doma, moje eseročky majú sídlo v mojom byte. Vôbec som o niečom takomto dodnes nepočula. Tak isto zastávam názor, že počet mojich klientov určite neprevýši napríklad počet chodení mojej susedy do pivnice, ktorá tam skladuje od múky po neviem čo a denne ide dolu výťahom aj 5x. Sú dni,kedy ku mne nik nepríde. Sú dni, keď ani nepracujem doma. Žiadny priestor nemám vyňatý z bytového fondu. Všetko čo robím robím na PC, nikoho ničím nezaťažujem, neotravujem. A nevidím dôvod prečo by bytovka, kde bývam mala mať inú sadzbu, ako doteraz. Keď sa to tak vezme tak skoro v každom vchode je nejaký podnikateľ. No zhodou okolností v našom som sama. Už len čakám ktorý sused do toho začne rýpať ako prvý. Poznám zlobu ľudí.... Na Slovensku sa stále musíme potýkať s takýmito píp píp píp. To je "pomoc podnikateľom" podľa niekoho, ja tomu hovorím hádzanie poriadnych polien pod nohy podnikateľov.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Economic Pozri príspevok
Aj mňa tá správa riadne šokovala. Tiež podnikám doma, moje eseročky majú sídlo v mojom byte. Vôbec som o niečom takomto dodnes nepočula. Tak isto zastávam názor, že počet mojich klientov určite neprevýši napríklad počet chodení mojej susedy do pivnice, ktorá tam skladuje od múky po neviem čo a denne ide dolu výťahom aj 5x. Sú dni,kedy ku mne nik nepríde. Sú dni, keď ani nepracujem doma. Žiadny priestor nemám vyňatý z bytového fondu. Všetko čo robím robím na PC, nikoho ničím nezaťažujem, neotravujem. A nevidím dôvod prečo by bytovka, kde bývam mala mať inú sadzbu, ako doteraz. Keď sa to tak vezme tak skoro v každom vchode je nejaký podnikateľ. No zhodou okolností v našom som sama. Už len čakám ktorý sused do toho začne rýpať ako prvý. Poznám zlobu ľudí.... Na Slovensku sa stále musíme potýkať s takýmito píp píp píp. To je "pomoc podnikateľom" podľa niekoho, ja tomu hovorím hádzanie poriadnych polien pod nohy podnikateľov.
snáď na adrese nie? ja to to robím ináč - súhlas s bezodplatným prenájmom časti nehnuteľnosti, ktorým je poštová schránka
0 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

Sú v spoločných priestoroch namontované zvlášť elektromery odjakživa? Alebo na základe týchto nových zistení sa budú inštalovať až teraz?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať