Zavrieť

Porady

zateplenie krovu doskami z pur materialu

Ahojte,mam otazocku.Myslite ze by bolo mozne zateplit krov pur izolaciou(jedna sa o dosky nie o fukanu pur)

Ide mi o to ci to nebude plesniet alebo robit podobne problemy...Mam 4 rozne varianty,skuste mi poradit.

1,medzi krokvy 16cm knauf a 8 cm pur navrch

2, cista pur24cm

3, 16 cm pur a 8 cm knauf

4, kaslat na pur dat knauf

Vdaka za vsetky rady.

S pozdravom

R.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    4.varianta.Nejak neverím všeobecne doskám medzi hranolmi,na krove obzvlášť.Ale možno sa mýlim.

    ciners je offline (nepripojený) ciners

    ciners
    Dnes sa da kupit mineralna vlna, netvrdena, pomerne lacno. U tej pur peny je hlavne poziarna bezpecnost otazna. Su take o nicom a su aj s prisadami pre poziarnu odolnost. To by zaviselo potom aku zozeniete.

    riros je offline (nepripojený) riros

    riros
    trieda horlavosti je B2- to asi nie je nic moc,objemova hmotnost je 45kg na m3...vyraba to puren gmbh

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    Mne sa páči varianta (1) - nerovnosti medzi krokvami ľahšie vyplníš vatou ako PUR doskou a na vrch potom kľudne už tie PUR dosky keď sú teda za dobrú cenu.

    qwert1 je offline (nepripojený) qwert1

    qwert1
    pridam sem aj ja otazku ohladom zateplenia stareho krovu,snad to nebude prekazat povodnemu zakladatelovi temy.
    na rovnom strope z tramov je podbitie zospodu a prekryte rakosim a spravena omietka stropu.
    Zvrchu je taktiez doskami prekryte a niekde len zemina niekde cca 10 cm beton
    Co myslite,ako najlepsie zaizolovat takyto strop ?
    Rozobratie je dost problem,je nejaka fukana izolacia,ale aj tu by bolo treba medzi kazdy pas tramov rozoberat co pre tu miestnost kde je aj beton navrchu by som riesil asi skor polozenim izolacie navrch,kedze zhora su na tieto tramy dalsie priecne,ktore treba teraz prekracovat.
    Jedna vec,ze celkom niesom nadseny nechavat tam dutinu,ale to je skoro jedno,ci by som to vyplnil izolaciou vnutry tramov ,alebo navrchu koli mysiam.
    A este ako je to s foliami,tu sa celkom neda spravit zospodu paronepriepustnu foliu a zvrchu odvetranu,resp ako sa toto riesi ?dakujem

    zateplenie krovu doskami z pur materialu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.