Zavrieť

Porady

obývačka na poschodí

Poprosil by som ak je tu na fore niekto kto má nejakú skúsenosť s tým že obyvačka,kuchyna a kúpelna,teda hlavná obytná časť je na poschodí a spálna a detská izba na prízemí Rodinného domu ako je z takýmto opačným usporiadaním spokojný.
Kúpil som totiž dom v ktorom je podstatne viac miesta práve na poschodí,takže zvažujem takúto variantu no ešťe som to tak nikdy nevidel.Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    saguaro je offline (nepripojený) saguaro

    saguaro
    nuz neviem ale pride k tebe navsteva a cez spalnu respektive detsku ju prevedies kym sa dostanu do obyvacky?

    Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

    Martin1310
    No toto,moja nezodpovedaná téma vyšla napovrch.
    To by nebol problem,tam je vstupná hala,no skôr halička a znej vedú schody priamo hore,je to 120cm široké velké pohodlné schodisko.Keby tam bolo nejaké malé komplikované schodisko tak by som nad tým ani neuvažoval.Už to je rozhodnuté,obyvačka už sa robí a bude do nej vstup aj z vonkajšej 3metre vysokej terasy takže vpodstate ked budem chcieť nebudem musieť ani preisť cez prízemie aby som sa tam dostal.
    Inak fakt tu nikto nevydel takéto riešenie?

    day je offline (nepripojený) day

    day
    uz som bol v takom dome, viedlo k nemu sirsie schodisko a vstup bol zo vstupnej haly. z mojho pohladu OK, ja nie som moc zastancom stavania "a ked k vam pride navsteva"

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Nočná časť si vyžaduje určitú formu súkromia a tú jej prechod do dennej časti veru neposkytuje.Podľa toho sa stavby dispozične riešia,tak nečudo,že s tým máme málo alebo žiadne skúsenosti.

    Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

    Martin1310
    Ved ja sa zase až tak nečudujem .Je mi jasné že to je neobviklé ale od zadania tejto témy je daleko a ja už v podstate viem čo a ako. A je to tak že je to viac o predsutkoch ako o nejakej reálnej nevýhode,tým že je obyvačka atd.hore sa z poschodia stáva denná časť a naopak z prízemia tichá nočná časť.Jediná reálna nevýhoda je že o trochu viac budem behať po schodoch.Zase napríklad výhoda je že si vedla obývačky môžem spraviť terasu,čo by som v mojom prípade na prízemí nemohol.
    Ja som len skúsil ak by to tak niekto mal a po rokoch by mi povedal že je to na figu preto a preto ale ked nič nevadí aj tak dík.

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Ja takú domácnosť na našej ulici poznám a sú spokojní už vyše 20 rokov. Nielen nabeháš, aj nanosíš.
    No a niektorí málo využívajú obývačky, kuchyne majú dole, ale pri telke sú na poschodí...
    Naposledy upravil kukučka : 11.02.12 at 23:43

    Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

    Martin1310
    No ja budem mať aj kuchynu hore aj terasu a z terasy budú schody dolu do dvora,takže budem na tom aj tak stále lepšie ako v bytovke bez výťahu.Navyše som zvažoval že hlavný vchod do domu možno spravým z tej terasy a ked sa "naserem" spravým si tam výťah.
    Dik za príspevok,takže asi nebudem sám čo bude mať dom naopak.

    day je offline (nepripojený) day

    day
    ked je schodisko priamo zo vstupnej haly na poschodie nevidim problem, len sa musi viac chodit hore/dole

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Nie je to o predsudkoch,je to aj o tom,ako to v tej vašej stavbe naozaj vyzerá.Možno to nie je až tak nemožné,nie je dipsozícia ako dispozícia.

    obývačka na poschodí

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.