Zavrieť

Porady

KVITNUCE OLENADRE

nevydržala som a musela som odfotiť moje Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  06102011030.jpg
Zobrazení: 151
Veľkosť:  94.0 KBKlikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  06102011032.jpg
Zobrazení: 108
Veľkosť:  126.9 KBKlikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  06102011031.jpg
Zobrazení: 115
Veľkosť:  92.1 KBKlikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  06102011033.jpg
Zobrazení: 105
Veľkosť:  116.5 KBKlikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  06102011035.jpg
Zobrazení: 108
Veľkosť:  108.7 KBKlikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  10072011026.jpg
Zobrazení: 109
Veľkosť:  170.2 KBoleandre. prikladám fotky
Usporiadat
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Sú nádherné.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

My sme naše museli zostrihať, lebo listy nám napadli zospodu malé biele puklice. Tak tento rok síce nanovo obrašili, ale kvitol len biely a červený má len puky, ale už asi nestihne vykvitnúť. Už ich bude treba o chvíľu zazimovať, aby nevymrzli.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...waaaaaw...nádherné...
..tiež mám, ale len biely a ružový ,čo nádherne vonia, hlavne zavčasu ráno...
..prajem ti veľa potešenia z tejto nádhery a dobre ich zazimuj, nech nás potešíš aj na rok...
0 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Tiež by ma zaujímalo, či ich niečim špecialnym hnojíš, keď tak bohato kvitnú. Naše nič moc.

4 0
šromo šromo

šromo je offline (nepripojený) šromo

Paráda, ako sa o ne staráš? ...kedy a koľko zastrihávaš, ako ich prezimuješ, a pod.
0 0
šromo šromo

šromo je offline (nepripojený) šromo

Náhodou sú tiež pekné , husté, majú veľa púčikov, len akosi oneskorene idú ,potvory, kvitnúť
0 0
Aldan Aldan

Aldan je offline (nepripojený) Aldan

strihanie robím od oka, neviem ako sa to má robiť. zimujem ich v garáži tam je tak 1-3 stupne tepla. tie veľké normálne zviažem aby nezavadzali. zistila som že keď ich často hnojím sú nádherné. najkrajšie boli na jar pokiaľ nezačalo obdobie dažďov. Hnojím hnojivom kristalon na muškáty ale každý 2-3 deň. Keď som hnojila 1x za týždeň to bolo málo. Peter ich má tiež krásne husté na budúci rok budú iste úžasne kvitnúť. Držím všetkým pestovateľom palce aby sme ich mali na budúci rok ešte krajšie.
3 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

krásne, nemal by niekto na predaj žltý a biely ale zakorenený, každý rok donesiem z Chorvátska ale z tohtoročných bielych sa mi ani jeden neuchytil.
0 0
marosi marosi

marosi je offline (nepripojený) marosi

jedna otázka ako ich rozmnožujete?
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

marosi Pozri príspevok
jedna otázka ako ich rozmnožujete?
Mne sa tento rok uchytili vsetky, co som mnozila. Odtrhnem vyhonok, co vyrasta na kmienku, haluzku, rez zarovnam a dam do vody a cez dva tyzdne zacinaju rast biele korienky a sadim. Priebezne kontrolujem haluzky, ci nezahnivaju a bolo to v pohode.
1 0
Aldan Aldan

Aldan je offline (nepripojený) Aldan

dávam výhonok do vody, ale niekto dáva do zeme. Nikdy neviem ktorý sa mi prijal, dám si aj 5 do pohára a niektorý vyženie. Čítala som že niekto nareže a dolu dá zrnko - to som ešte nekúšala.
no už ich riadne tá zima pokazila, ale čo by som chcela ved je polka oktobra.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Ženičky-záhradníčky, už ste schovali oleandre? Mne sa ich ešte nechce ostrihať /sú veľké a muž odmietol trepať také opachy do pivnice zazimovať/, veď majú stále milión kvetov, ale u nás už hlásili - 7 stupňov, tak asi je najvyšší čas...
0 0
Anna123 Anna123

Anna123 je offline (nepripojený) Anna123

Ešte ich mám na dvore, len som ich dala pod strechu, ostrihala som nerozvinuté puky kvetov - tento rok mi veľmi málo kvitol, myslím, že vydržia mráz do -5 stupňov.
1 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

moje oleandre, po zime riadne zostrihané, tento rok kvitli, a stále kvitnú, dnes ráno už bola námraza, ale oni to určite prežijú (keď prežili po 2 roky to moje úplné jarné ostrihanie) no na noc ich už budem musieť dávať do garáže...
to som zvedavá či budúcu jar, budú opäť celé "puklicové", od môjho zostrihania a umytia v jarovej vode sa doteraz nevyskytla žiadna puklica, ani iný škodca... tak uvidíme...

tiež mám krásne zakvitnutú Sundavilu až mi je ľúto skryť ju už v garáži... no leto sa už nevráti...
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Ako prezimovať oleander

Mnohí z nás pestujú oleandre, ktoré v prímorských krajinách rastú vo voľnej prírode. Ako sa majú u nás prezimovať a môžeme ich teraz ostrihať?





Oleandre pochádzajú z okolia Stredozemného mora. Niekedy aj tam v zime mrzne, ale oleandre to vydržia. Aj u nás u nás by mali oleandre prezimovať pri zníženej teplote, optimálne medzi 12 až 15 °C. Ak oleander zimuje pri vyššej teplote, reaguje skrúcaním a opadávaním listov. Najlepšie mu je na chladnejšej chodbe, schodišti a len s minimálnym polievaním, aby koreňový bal nepreschol.

Strihanie oleandra nechajme na jar, keď sa rastlina zobudí a začne rásť. Jeden zo základných pestovateľských poznatkov znie: každý rez vyvoláva rast a to kvôli zosúladeniu podzemnej a nadzemnej časti. Ak by sme oleander ostrihali teraz, v pazuchách listov by sa zobudili spiace púčiky a začali rásť. Výhonky by však boli neduživé, pretože je krátky deň, v zime je prísun živín obmedzený a neprospieva aj chladné stanovište.

Mnohí z nás pestujú oleandre, ktoré v prímorských krajinách rastú vo voľnej prírode. Ako sa majú u nás prezimovať a môžeme ich teraz ostrihať?





Oleandre pochádzajú z okolia Stredozemného mora. Niekedy aj tam v zime mrzne, ale oleandre to vydržia. Aj u nás u nás by mali oleandre prezimovať pri zníženej teplote, optimálne medzi 12 až 15 °C. Ak oleander zimuje pri vyššej teplote, reaguje skrúcaním a opadávaním listov. Najlepšie mu je na chladnejšej chodbe, schodišti a len s minimálnym polievaním, aby koreňový bal nepreschol.

Strihanie oleandra nechajme na jar, keď sa rastlina zobudí a začne rásť. Jeden zo základných pestovateľských poznatkov znie: každý rez vyvoláva rast a to kvôli zosúladeniu podzemnej a nadzemnej časti. Ak by sme oleander ostrihali teraz, v pazuchách listov by sa zobudili spiace púčiky a začali rásť. Výhonky by však boli neduživé, pretože je krátky deň, v zime je prísun živín obmedzený a neprospieva aj chladné stanovište.
5 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Tak už sú oba naše oleandre (biely aj červený) "zazimované", t.j. preniesli sme ich do vstupnej haly domu, kde sa nekúri a v zime je tam medzi 12-16°C, takže majú celkom prijateľné podmienky na prezimovanie.

1 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

Peter z Bratislavy Pozri príspevok
Tak už sú oba naše oleandre (biely aj červený) "zazimované", t.j. preniesli sme ich do vstupnej haly domu, kde sa nekúri a v zime je tam medzi 12-16°C, takže majú celkom prijateľné podmienky na prezimovanie.

Mas ich krasne kosate A ten cerveny je fakt ze cerveny? Nie syto ruzovy? Lebo teda cerveny som este tusim nikde nevidela. Ja mam prazdny a plny biely, zlty, bledy plny ruzovy a mam prislubeny lososovy. PS: Ten kohut - certik je tam svetovy )
0 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Ten kohut - certik je zakaldateľ chovu čertových rožkatých sliepok plemena La Fleche.


Dnes som si všimol na tých zazzimovaných oleandroch zvláštny útvar na bielom. Je to akoby kolmo stojaci struk. To je plod?

0 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Ja som už môj jediný (a veľmi biedny) oleander maslovej farby preniesla do chodby v paneláku, mám ho spolu s čínskymi ružami na medziposchodí, ruže tam sú už nejaký čas a nezmizli, tak len dúfam, že ani na oleander sa nikto neulakomí. Má ešte puky, dúfam, že vykvitnú.
Oleander p.jpg  
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
môj oleander kvitol na dlhých stonkách, ktoré neudržali váhu kvetov.
Po odkvitnutí teraz pred týždňom som tieto dlhé stonky zrezala až ku kmienku.
Z kmienka cez leto vyrašili pekné nové stonky ,podobné tým na predch.foto.
Aby kvitol na budúci rok, nesmiem ich už zrezávať, dobre som pochopila?
Ešte pár dní kochlík nechám vonku, kedže znášajú zimu aj okolo nuly a ešte nemrzne. Potom prenesiem do chladnej svetlej miestnosti.
Dúfam len, že cez zimu tie výhony nepodrastú - ešte som ho aj presadila, asi som nemala, či?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať