Zavrieť

Porady

problem s TP-link-om

Caute,

Mam jeden problem.. Chcel by som Vas poprosit o radu. mam jeden router TP-LINK TD-W8901GB na ktorom mam rozbehany net od T-com vsetko funguje aj wifi je rozbehana ziaden problem. Z notebooku sa pripojim cez wifi ziaden problem.. Problem je ze chcem na tuto wifi siet pripojit druhy router TP-link TL-WR543G. A nedari sa mi rozbehat aby sa cez wifi pripojil na existujucu siet a aby fungoval internet cez kabel z tohoto routru... Mam ho nastaveny ako AP Client. DHCP mam zapnute. Neviem ako to pripojit alebo do akeho modu ho prepnut aby to behalo. Ked aj vyhladam existujucu siet a dam pripojit tak sa nic neudeje.
Poprosim o radu.. dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Ak sa nemýlim tak TL-WR543G je obyčajný router nie Access point ,tak sa pripojíš len cez kábel a ďalej signál budeš prenášať cez wifi.Ak sa mýlim ,tak na začiatok IP adresy routrov by nemali byť rovnaké.

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    TL-WR543G dokaze WISP takze to pojde, len to je treba spravne nastavit

    bez podrobnejsieho popisu alebo screenov tazko poradit

    mysho99 je offline (nepripojený) mysho99

    mysho99
    No mam ten druhy routerWR543G nastaveny Operation Mode-AP Client Router, Ip tohoto routru je 192.168.1.2 a toho ns ktory sa pripajam je 192.168.1.1. Dalej DHCP mam zapnute na wr543g a cez Wireless -Site Survey-si najdem siet na ktoru sa chcem pripojit a dam connect.. To je cele co som zatial urobil. na Booku mam samozrejme zapnute automaticke zistovanie IP. Co dalej? dakujem

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Ak dáš pripojiť ,tak sa na danú sieť pripojí.Nemáš niekde v nastaveniach aj to , kde zadáš aj kľúč zabezpečenia na danú sieť na ktorú sa pripájaš.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Ak som to dobre pochopil, tak to chces takto
    NET------TP-LINK TD-W8901GB------vzduch_wifi------ TP-link TL-WR543G-----kabel------notebook
    V TP-link TL-WR543G by si mohol najst nieco take ako bridge mod, to ti vytvori take nieco
    NET------TP-LINK TD-W8901GB------virtualny_kabel------notebook
    Ale chcelo by to vidiet administraciu, lebo toto co som napisal je teoria

    mysho99 je offline (nepripojený) mysho99

    mysho99
    ANo presne tak to chcem ako je to napisane v poslednom prispevku... v prilohe posielam screen z ovladania routru... moznost Bridge tam je ale prob je v tom ze ked sa pripojim na existujucu siet tak moznost bridge nemozem potvrdit..
    obr1.jpg  
    obr2.jpg  
    1/1

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Tak napr.na WL-5460AP ,treba ešte aktivovať položku a zadať typ zabezpečenie a heslo.Netreba to urobiť aj v Tvojom prípade.Nepoznám TP-Link,ale skús zrušiť na prvom TP-Linku zabezpečenie čo to urobí,či sa pripojí na sieť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.