Zavrieť

Porady

335-zúčtovanie zálohy zamestnancovi na výdavky

Dobrý večer,
chcela by som sa opýtať na účtovanie/účtovný predpis/, v prípade ked zamestnanec , ktorý dostane zálohu na výdavky, predloží blok ale peniaze si ponecháva na dalšie výdaje...
1., vydaná záloha zamestnancovi 100,-eur 335/211
2., zamestnanec predloží doklad/blok/ 5xx/335
3., nevráti zbytok do pokladne ale ponecháva si peniaze u seba....ako bude vyzerat predkontácia??? účtovanie???
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    adi11 je offline (nepripojený) adi11

    adi11
    adejka_79 Pozri príspevok
    Dobrý večer,
    chcela by som sa opýtať na účtovanie/účtovný predpis/, v prípade ked zamestnanec , ktorý dostane zálohu na výdavky, predloží blok ale peniaze si ponecháva na dalšie výdaje...
    1., vydaná záloha zamestnancovi 100,-eur 335/211
    2., zamestnanec predloží doklad/blok/ 5xx/335
    3., nevráti zbytok do pokladne ale ponecháva si peniaze u seba....ako bude vyzerat predkontácia??? účtovanie???
    ďakujem
    Ked je to nakupca, tak mu preplat ten doklad aby mal peniaze na dalsie vydavky, ale nebudes uctovat o vrateni zalohy.
    Budes uctovat len do nakladov 5xx/211 a zalohu ti vyuctuje az na konci roka.
    Sprav s nim dohodu o hmotnej zodpovednosti na tu zalohu, ktoru na konci roka vyuctuje.

    adejka_79 je offline (nepripojený) adejka_79

    adejka_79
    No lenže tu sa vždy vydavaju zalohy zamestnancom na výdavky a je to už tak aj v účtovnictve zaznamenane roky, 335/211 záloha zamestnancovi na výdavky. Klasicky je to 335/211, potom ked donesie blok tak 5xx/335, a zúčtuje sa 211/335 alebo ak bol vydavok väčší ako záloha tak sa mu doplati 335/211. A mna zaujima ako tento posledný krok zaučtovat ked peniaze nevrati ale si ich necha u seba a pripadne sa mu doplati viacej penazi na dalšie vydavky??? ako to účtovne spravne dat? Alebo netreba nič učtovat? na 335 vidim dlh zamestnanca?? a je to OK?

    Erislava je offline (nepripojený) Erislava

    Erislava
    Ja si účtujem zálohu na 335/211. Napr. má zálohu 100 a vyúčtuje 50, 50 si ponecháva naďalej :
    335 /211 100,00
    211/335 50,00
    5**/211 50,00 , tým pádom 50 ostáva naďalej ako záloha zamestnanca.

    adejka_79 je offline (nepripojený) adejka_79

    adejka_79
    Erislava , ďakujem. Konečne ma niekto pochopil o toto mi išlo, ako to zaučtovat tak aby to bolo spravne aj v pokladni aj na pohladavkach.

    335-zúčtovanie zálohy zamestnancovi na výdavky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.