Zavrieť

Porady

vratenie skolneho pri externom pomaturitnom studiu

Sestra sa prihlasila na externe pomaturitne studium, ale z vaznych zdravotnych dovodov nemoze pokracovat v studiu. Zaplatila "skolne", ktore by teraz chcela naspat, ak by to bolo mozne. Problem je , ale ten, ze to neplatila skole, ale obcianskemu zdruzeniu- fi AGOGE.
Je sanca, ze by skolne mohla ziskat spat?
Ma prijmovy doklad s hlavickou toho obc. zdruz. , ucel platby: prispevok na vychovno-vzdelavacie aktivity. Nic viac.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

    právnik, ktorého baví právo =D ...viac Mgr.Shrek
    Nie som si síce istý, ale možné to podľa mňa nebude. Tým, že nastúpila na štúdium, získala na rok štatút študenta a zaplatila "poskytnutie možnosti študovať" na celý rok. Túto možnosť môže celý rok využívať.
    Po druhé, ten účel platby je viac ako pofidérny. Podľa mňa sa na tento príspevok bude nahliadať ako na darovanie a domáhať sa vrátenia daru je komplikovaný proces. § 630 OZ.
    Darca sa môže domáhať vrátenia daru, ak sa obdarovaný správa k nemu alebo členom jeho rodiny tak, že tým hrubo porušuje dobré mravy.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Mozno by stalo za pokus pisomne poziadat o vratenie,vysvetlit dovod,prip,prilozit lek.vyjadrenie.

    Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

    právnik, ktorého baví právo =D ...viac Mgr.Shrek
    za skúšku nič nedá, ale to je len na dobrej vôli príslušnej inštitúcie.

    vratenie skolneho pri externom pomaturitnom studiu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.