Zavrieť

Porady

Zálohová faktúra

Dobrý deň,

zaplatili sme zálohu v hotovosti, dodávateľ nám vystavil VPD bez zálohovej faktúry, teraz nám prišla faktúra k zálohovej platbe a konečná faktúra.Rozmýšľam, ako si konečnú faktúru spárujem so zálohou, keď nemám zálohovú faktúru. Mám si ju pýtať alebo sa to nejak dá?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    chýbajú dátumy platby, faktúrY - je to v jednom zdaňovacom období DPH?
    Dodávateľ vám mohlo vystaviť PPD, nie VPD.
    VPD si vystavíte sami.
    Záloha 314/211
    faktúra 5xx,343/321
    a vyrovnanie 321/314
    kedže nemáš faktúru s rozpisom DPH k platbe zálohy, resp. ti prišla teraz spolu s ostrou faktúrou, tak to len zopni spolu a dopíš dátum došlej pošty. Takže iba takto jednoducho.

    83gene je offline (nepripojený) 83gene

    83gene
    Dakujem kejka, presne takto som to urobila, len som nevedela, či aj bloček z pokladne môžem zaúčtovať na 314, lebo za ten rok čo robím účtovníctvo som vždy mala aj zálohové faktúry, tak som si nebola istá. a ešte jedna otázka, keď mi niekto vystaví ppd, musím k nemu vždy vypísať a pripnúť môj vpd? lebo doteraz som len zaúčtovala ppd od dodávateľa a založila bez môjho vpd.

    83gene je offline (nepripojený) 83gene

    83gene
    napríklad ppd z ubytovania, ktoré mi prinesie zamestnanec zo služ. cesty. Ja si k nemu mám vyhotoviť vpd a pripnúť aj bez podpisu príjemcu?
    Tvoja priateľka Antonia Jendrišáková
    83gene Pozri príspevok
    napríklad ppd z ubytovania, ktoré mi prinesie zamestnanec zo služ. cesty. Ja si k nemu mám vyhotoviť vpd a pripnúť aj bez podpisu príjemcu?
    Na základe čoho účtuješ výdaj peňazí z pokladne ? Na výdavkový môžeš napísať príjemca: v prílohe a zopneš spolu PPD od dodávateľa a VPD Tvoj

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.