Zavrieť

Porady

Zateplenie domu

Ahojte poraďáci,
prosím o radu. Práve zatepľujeme dom, mali by sme ťahať omietku na ktorej je uvedené, že do 24 hod. po natiahnutí nesmie klesnúť teplota pod 5°C. Nočné teploty sú hlásené okolo 0°C - -2°C. Mám dodržať pokyn od výrobcu, alebo má už niekto s tým skúsenosti (overené), že sa dá natiahnuť omietka aj keď je cez deň 12°C a v noci -2°C. Prosím skúsených odborníkov o radu. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ked to je od vyrobcu napisane ako odporucenie,tak to urcite ma nejaky vyznam, nemyslis?
    Ja by som neriskovala...

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Veru nie.Kým sa natiahne posledný meter štvorcový,bude pol dňa preč a do tmy to neuschne pri tomto počasí.
    Mám skúsenosti,že sa ťahala fasáda aj pri nule,ale v lete sa robila nová.

    mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

    mendo933
    Este sa otepli, treba radsej pockat. Ja tiez cakam.
    Napr. zajtra okolie TN 15 den, 11noc len ten dazd, keby nebolo dazda tak je to ideal pocasie lepsie jak keby malo prazit slnko.
    Naposledy upravil mendo933 : 10.10.11 at 18:30

    štátny je offline (nepripojený) štátny

    štátny
    Pri tomto počasí sa ešte dá. Pozrite sa koľko domov sa vo vašom okolí ešte končí. Zastavte sa pri nich a poraďte sa. Na väčších stavbách sú odbornící, ktorý Vám poradia ako to načasovať. Máte ešte min. mesiac času, tak ako mi všetci stavbári.
    Prajem všetko dobré.

    osky je offline (nepripojený) osky

    osky
    chceme zateplit rodinny dom.viete mi odporucit daku korektnu,na vlastnej kozi odskusanu firmu,najlepsie z okolia Bratislavy a prip.aj priblizne cenove relacie.
    firma by mala mat certifikat-opravnenie pracovat v krajinach EU,nakolko zijeme v rakusku.
    dakujem pekne.

    drozdm je offline (nepripojený) drozdm

    drozdm
    čim sa zatepluju miesta na fasade kde bude kamenny obklad , na ostatnej ploche chcem neoform 12 cm

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Bez problemov nie .V miestach kde bude kameň treba polystyrén lepiť na čo najväčšiu plochu .Kotvy znásobiť podľa druhu a váhy kameňa,pri lepení polystyrénových tabulí naniesť celoplošne lepidlo aj na múr(omietku) na ktorú sa lepia jednotlivé tabule polystyrénu.Neodporúčam lepiť na väčšiu hrúbku ako 10 mm lepidla..Je niečo iné nalepiť pás kameňa a iné oblepiť celú stenu kameňom.Moc záleží aj od váhy samotného kameňa predávajú sa imitácie kameňov ktoré sú z ľahčeného betonu a pod....

    drozdm je offline (nepripojený) drozdm

    drozdm
    220870 Pozri príspevok
    Bez problemov nie .V miestach kde bude kameň treba polystyrén lepiť na čo najväčšiu plochu .Kotvy znásobiť podľa druhu a váhy kameňa,pri lepení polystyrénových tabulí naniesť celoplošne lepidlo aj na múr(omietku) na ktorú sa lepia jednotlivé tabule polystyrénu.Neodporúčam lepiť na väčšiu hrúbku ako 10 mm lepidla..Je niečo iné nalepiť pás kameňa a iné oblepiť celú stenu kameňom.Moc záleží aj od váhy samotného kameňa predávajú sa imitácie kameňov ktoré sú z ľahčeného betonu a pod....
    jasne to da logiku , určite viac kotiev a lepidlo celoplošne ako sledujem ceny tak to bude asi imitacia nakoniec a je lahšia pretože v jedne časti to bude cela plocha asi tak 4x3 metrre , mame na to čas ale zisťujem a sondujem
    vdaka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.