Zavrieť

Porady

Podpora v nezamestnanosti vs. Dobrovolne nemocenske poistenie

Dobry den,
chcel by som sa spytat, platim si uz 2,5 roka dobrovolne nemocenske poistenie a od buduceho mesiaca prechadzam na podporu v nezamestnanosti. Maju tieto dve veci na seba vplyv? Myslim v zmysle, ze keby idem na PN, ci je vtedy vyplacana podpora v nezamestnanosti, alebo tieto dve veci spolu vobec nesuvisia a budem poberat aj podporu aj PN? Dakujem pekne za vas cas a ochotu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    caneps Pozri príspevok
    Dobry den,
    chcel by som sa spytat, platim si uz 2,5 roka dobrovolne nemocenske poistenie a od buduceho mesiaca prechadzam na podporu v nezamestnanosti. Maju tieto dve veci na seba vplyv? Myslim v zmysle, ze keby idem na PN, ci je vtedy vyplacana podpora v nezamestnanosti, alebo tieto dve veci spolu vobec nesuvisia a budem poberat aj podporu aj PN? Dakujem pekne za vas cas a ochotu
    Ak budeš evidovaný nezamestnaný s nárokom na podporu, počas PN sa jej vyplácanie preruší.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    vyplácanie dávky v nezamestnanosti sa pozastaví .. a po skončení PNky pokračuje ... áno, "naťahuje sa vlastne čas"
    Samozrejme ... treba toto riadne oznámiť aj na oddelenie nemocenského .. aj na dávky v nezamestnanosti äkópie si sprav)

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    caneps Pozri príspevok
    dobry den, kvoli znamej ma zaujima ci moze sucasne brat rodicovsky prispevok aj podporu v nezamestnanosti. dakujem
    pokiaľ je mi známe, podpora v nezamestnanosti sa vylučuje súčasne s poberaním RP....je návrh zákona, že to bude možné od 01 01 2012, ale či tomu aj tak bude, záleží od parlamentu a pána prezidenta.....

    caneps je offline (nepripojený) caneps

    caneps
    dobry den, kvoli znamej ma zaujima ci moze sucasne brat rodicovsky prispevok aj podporu v nezamestnanosti. dakujem

    caneps je offline (nepripojený) caneps

    caneps
    a potom sa natahuje cas kedy budem poberat podporu na 7 mesiacov? keby som napr. jeden cely mesiac bol PN? alebo jednoducho vyplacanie trva 6 mesiacov, a ak budem PN jednoducho o podporu pridem (myslim jej cast, pokial budem PN)? diky

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    pripájam časť zákona č. 461/2003 v pl. znení a §
    § 106

    Poistenec nemá nárok na výplatu dávky v nezamestnanosti za dni, počas ktorých
    a) má nárok na výplatu nemocenského,
    b) má nárok na výplatu ošetrovného,
    c) má nárok na výplatu materského,
    sa mu vypláca rodičovský príspevok podľa osobitného predpisu

    sowage je offline (nepripojený) sowage

    sowage
    dobry den uz som sa tu nedavno pytala na narok na vyplacanie podpory,len by som chcela este vediet, ci sa tam pocita odpracovany cas v zahranici? alebo si musim tu doplatit soc.poistenie za ten cas,kt.som pracovala mimo slovenska?

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    sowage Pozri príspevok
    dobry den uz som sa tu nedavno pytala na narok na vyplacanie podpory,len by som chcela este vediet, ci sa tam pocita odpracovany cas v zahranici? alebo si musim tu doplatit soc.poistenie za ten cas,kt.som pracovala mimo slovenska?
    tuto sa naklikni.....http://www.socpoist.sk/davka-v-nezamestnanosti-a-europska-unia---pravny-stav-od-1-maja-2010/34684s

    p
    odľa môjho názoru sa dá dopoistiť (retroaktívne) podľa zákona č. 461/2003 podľa § 142 ods. 3
    ak ste mali v tom čase:
    1. obdobie prerušenia sociálneho poistenia podľa § 26 zákona
    2. obdobie zaradenia do evidencie nezamestnaných občanov,
    3. obdobie sústavnej prípravy na povolanie štúdiom na strednej
    alebo na vysokej škole po dovŕšení 16 rokov veku.
    inak žiadne retroaktívne dopoistenia nepoznám....(okrem nejakých omylov zo strany zamestnávateľa)

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    No dopoistiť sa na poistenie v nezamestnanosti, a na nemocenské poistenie sa nedá.

    Dopoistiť sa dá dôchodkovo, ak chýbajú roky mesiace týždne alebo len dni napr. pri posudzovaní nároku na invalidný dôchodok. Vtedy sa dá spätne dopoistiť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.