Zavrieť

Porady

Od kedy platiť zvíšené nemocenské?

Dobrý den, som na materskej a čakáme druhé babätko, termín mám 13.6.2012. Dobrovolne nemocensky poistena som od 13.4.2011. Platím si to z minima. Od kedy si mám začať platiť z vyžšej a ako sa to robí? V jeden den zruším z minima a druhý den dám platiť z maxima? A od akého dátumu možem íst na rizikové( PN )a nebudem musieť platiť DNP?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katka0208 je offline (nepripojený) Katka0208

    Katka0208
    Ja som sa na DNP prihlásila pre čosi viac ako týždňom, ešte nie som tehotná, ale už by som o nejaký ten týždeň rada bola Pracujem, no aj tak som sa prihlásila na DNP a doplácam si z vymer. základu cca 500,00 €. Tiež by ma to veľmi zaujímalo, lebo si myslím, že keď už si tehotná a platíš si z minima, tak už si to navýšiť nemôžeš (aby sa ti zvýšila materská). No neviem to isto, len si to myslím. A tá nemocenská... tiež som sa na to pýtala, keďže som po operácii chrbtice a lekárka mi povedala, že ma hneď hodí na PNku, tak z titulu zamestnanca môžem ísť na PN, no to dobrovoľné NP si budem musieť platiť i naďalej, ak chcem teda poriadnu materskú... Neviem, verím, že ak hovorím zle, tak ma niekto opraví.... Ale isto je tu veľa článkov čo sa tohto týka...

    Od kedy platiť zvíšené nemocenské?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.