Zavrieť

Porady

Započítavanie praxe pedagogických zamestnancov.

Dobrý deň,
nastúpila som 1.9.2010 do MŠ ako učiteľka. Chcem sa spýtať ako sa mi započítava prax, kedy budem mať odpracovaný 1 rok praxe?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    Odpovieme

    Ak si nastúpila 01.9.2010 tak 1 rok odpracovanej praxe si mala teraz 01.09.2011, ale ty určite chceš vedieť kedy sa ti táto prax za odpracovaný rok zohľadní v tvojom plate. Tak to bude od 01.01.2012, pretože započítaná prax pre zvýšenie tarifného platu podľa odpracovaných rokov sa určuje vždy k 31.12. kalendárneho roka a vtedy sa berú do úvahy celé roky. Teda k 1.1.2012 budeš mať započítanú prax 1 rok a 122 dní a k tarifnému platu sa ti pripočíta 1% -né zvýšenie za 1 odpracovaný rok.

    Je síce pravda, že u teba sa odpracované celé roky budú počítať vždy k 1.9. kalendárneho roka, ale na plate sa ti to objaví vždy až od 01.01.

    Ak by si napríklad od 01.09.2012 zmenila zamestnávateľa, on ti síce uzná prax 2 celé roky k 1.9.2012, ale plat ti vystaví so započítanou praxou k 1.1.2012 teda zvýšenie tarifného platu za odpracované roky bude len 1% tné teda za jeden celý rok praxe, tento plat budeš dostávať až do 31. decembra a následne ti od 1.1.2013 prizná 2 celé roky.

    dúfam že som to napísala zrozumiteľne, ale skúsim to ešte aj polopatisticky.
    Odpracované roky, ktoré majú vplyv na výšku tvojho platu sa určujú vždy k 31.12. kalendárneho roka vrátane.

    Započítavanie praxe pedagogických zamestnancov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.