Zavrieť

Porady

Faktúra z Orangu

Ahojte všetci, tak som tu nová, začala som robiť účtovníctvo svojmu priateľovi a už mám z toho popletenú hlavu.

Chcela by som vediet, ako je to s faktúrou od orangu. Cislo ma napisane na ICO, vsetko ako ma byt. Lenze ho pouziva aj na súkromne ucely, je tam kopec sms nad ramec pausalu, poplatok za podanie loto - co ani nahodou nesuvisi s podnikanim. Som citala za v takomto pripade si celu sumu nemozem uplatnit do nakladov, pisalo tu nieco ze 70% mozem dat...ale som nenasla nikde definitivne ako to ma byt.

Preto by som Vám chcela poprosit o radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    definitívne to má byť tak, aby si do daňových výdavkov dal sumu, ktorá súvisela s podnikaním a bola použitá na komunikáciu vzťahujúcu na podnikanie. Neviem o tom, že by som nemohol uplatniť aj sms, pokiaľ súviseli s podnikaním - napr. sms klientovi.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    day Pozri príspevok
    tip na loto nie, sms ano
    nechápem......je to tým, že netipujem????

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    Mila123 Pozri príspevok
    nechápem......je to tým, že netipujem????
    ako, že nechápeš? Veď poviem, že je to výdaj na dosiahnutie a udržanie príjmov - veď preds tipujem preto, aby som vyhrala, nie?

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    tictac7 Pozri príspevok
    ako, že nechápeš? Veď poviem, že je to výdaj na dosiahnutie a udržanie príjmov - veď preds tipujem preto, aby som vyhrala, nie?

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Zdenka175 Pozri príspevok
    Chcela by som Vás poprosiť o radu ohľadom faktúr od O2 v JU.
    Brat si dal program peňaženka 20 Eur. Faktúry dostáva na 20 EUR./ak neprevolá/
    Údaje na jednej fa sú ZD -7,98e , DPH 20 % -1,60e , suma nie je predmetom DPH 10,42e
    Celková suma fa s DPH 20Eur.
    Potom v prílohe fa je súhrn služieb
    Spolu bez DPH 7,98 Eur, Vyčerpaná suma s DPH 9,58 Eur, Prenášaná suma do nasledujúceho obdobia 10,42 Eur. Celková suma s DPH 20 Eur.

    Do záväzkoch treba dať sumu fa s DPH 20 Eur? A do nákladov ide tá prevolaná suma, či suma 20 Eur.? Ďakujem Vám vopred
    Nevidela som ešte tento druh faktúr. Ak má však FO zaplatiť 20 €, do predpisu môžete dať túto sumu. Rozhodne by tam však potom nesedela tá suma mimo DPH, lebo v prípade platby by O2 vznikla daňová povinnosť a tým aj povinnosť O2 vystaviť doklad k DPH z vopred prijatej platby. Odporúčam bližšie naštudovať zmluvné podmienky daného programu.

    Keby vznikol predpis záväzku vo výške 20 €, v rovnakej výške môžete účtovať aj výdavky. Samozrejme s ohľadom na DPH, ak je FO platiteľom a na súvislosť výdavkov s podnikaním (vylúčenie súkromnej spotreby).

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    akina12 Pozri príspevok
    moze si uplatni aj sms zaslane ako typ na loto?
    ako to chce zdôvodiť, resp. obhájiť ?????mňa osobne by to zaujímalo.....

    Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

    Zdenka175
    Chcela by som Vás poprosiť o radu ohľadom faktúr od O2 v JU.
    Brat si dal program peňaženka 20 Eur. Faktúry dostáva na 20 EUR./ak neprevolá/
    Údaje na jednej fa sú ZD -7,98e , DPH 20 % -1,60e , suma nie je predmetom DPH 10,42e
    Celková suma fa s DPH 20Eur.
    Potom v prílohe fa je súhrn služieb
    Spolu bez DPH 7,98 Eur, Vyčerpaná suma s DPH 9,58 Eur, Prenášaná suma do nasledujúceho obdobia 10,42 Eur. Celková suma s DPH 20 Eur.

    Do záväzkoch treba dať sumu fa s DPH 20 Eur? A do nákladov ide tá prevolaná suma, či suma 20 Eur.? Ďakujem Vám vopred

    GAP je offline (nepripojený) GAP

    GAP
    Prosím Vás, ak mám na faktúre jednorázové dobitie eazy karty z mesačného paušálu? A neviem, ktorú kartu som dobíjala (na fa nieje uvedené číslo) pretože mám karty, ktoré sú osobné len na meno ale aj kartu ktorú mi dali pri uzatvorení paušálu na IČO. A taktiež neviem, čo s poplatkom za upomienku? Nie som platca DPH.

    eva.toth je offline (nepripojený) eva.toth

    rozvedená, 2 deti eva.toth
    Ak sa Ti daňová kontrola pozrie na takúto faktúru zaúčtovanú v účtovníctve a bude tam platba pre Tipos, bude pochybovať o správnosti celej fa. Poraď priateľovi, nech posiela platby do Tiposu cez Tvoj mobil. K faktúram, na ktorých je Tipos, by som priložila mesačný výpis hovorov a podrobne ku každému číslu priradila súkromný a služobný hovor. Treba sa s tým pohrať, aj keď to nebude celkom pravdivé, ale pred kontrolou sa obháji. Do účtovníctva zaúčtuješ len pracovné hovory.

    Jarka je offline (nepripojený) Jarka

    Jarka
    Ja mam podobnu fa od O2, len sa jedna o podvojne uctovnictvo, na fa je vycislena prenasana suma do nasl. zuct. obdobia bez DPH a ja uvazujem ci tuto sumu uctovat na učet 381 alebo 314, ako by to bolo spravnejsie?

    HEČER je offline (nepripojený) HEČER

    HEČER
    Ja by som len ,malú otázočku.Je podnikateľ povinný pridávať k fakktúre výpis hovorov ??? Bežne to Orange ani Telecom nedávajú, iba na požiadanie a za poplatok.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    HEČER Pozri príspevok
    Ja by som len ,malú otázočku.Je podnikateľ povinný pridávať k fakktúre výpis hovorov ??? Bežne to Orange ani Telecom nedávajú, iba na požiadanie a za poplatok.
    Nie.

    Iwett je offline (nepripojený) Iwett

    Iwett
    Dobrý deň,
    chcem poporosiť prišli mi faktúry z orange na sumu 100,- € a v nej preplatky z minulých období v sume 40,- €. Volala som do Orange a tam mi vysvetlili, že to je odpustenie mesačného poplatku za to, že sa to vybavovalo cez internet. Ale na faktúre to odrátané nebolo. Ako mám zaúčtovať faktúry, aby sedeli na úhrady? Keď zapíšem v skutočnej výške, vzniká mi nedoplatok. Poradí mi niekto? Ďakujem.

    Iwett je offline (nepripojený) Iwett

    Iwett
    Prosím, nikto sa s takým niečím nestretol? Alebo mi nejaká faktúra chýba? V Orange mi bolo povedané, že je to bežný postup a nikto nemá s tým problém.
    Ovena1 tak to by zaujímalo aj mňa. Navyše aký to ma vplyv na DPH?
    Richard tak založ samsotatnú otázku a nie komentár

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.