Zavrieť

Porady

zamrznutý PC

Včera večer mi z ničoho nič zamrzol pc. Dala som obnoviť stranu, potom mäkký reset, ostala čierna obrazovka a naskočilo mi na obrazovku toto. /ofotila som ju a je v prílohe/. PC sa nedal vypnúť, musela som ho vybrať zo zástrčky. Pri opätovnom zapojení na obrazovku to opäť naskočilo a nedal sa vypnúť, iba zo zástrčky.
Prosím poraďte, kde je chyba. Ďakujem.
12102011003.jpg  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pistik71 je offline (nepripojený) pistik71

    pistik71
    Ak ma graficku kartu integrovanu na zakladnej doske, tak tazko vyskusa (aj ked moze mat aj slot). Vatsinou takto odchadza graficka karta, teda jej pamat. A ked nabieha PC uplne od startu, je citatelny ten vypis a ze "starting windows"? Ak ano, tak este skus spustit pc v nudzovom rezime (pri starte PC podrz F8). Ak to nabehne, ale vsetko bude "velke", tak skus nastavit nanovo graficke rozlisenie obrazovky (pravy klik na plochu a vybrat z menu) a restartuj. Ak bude po nabehnuti obraz rozsypany, tak to bude grafika. Potom by som to zveril niekomu co sa v tom trochu vyzna (neviem ci ty ano :-).

    mehid je offline (nepripojený) mehid

    mehid
    takže: vybrali sme GK geforce gx5500, očistili celý počítač, prezreli káble, zapli a:
    naskočila taká obrazovka ako je na obrázku, PC pípol, začal vypisovať, začal naťahovať WIN, potom zostala čierna obrazovka a znovu naskočilo to isté. čo vypisoval nebolo čitateľné kvôli tým kmitajúcim obdĺžnikom. PC sa nedal vypnúť, iba zo zásuvky. F8 vôbec nereagovala, nedal sa prepnúť do núdzového režimu.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Dve možnosti: 1) chyba hardware - komponentov na doske; 2) chyba OS - Windows je kaput

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.