Zavrieť

Porady

Neviem otvoriť dokument .dgn

Ahojte,
vie mi niekto poradiť, prišiel mi mail s prílohou .dgn, nejde mi to otvoriť, aj som si nainštalovala potrebný program, ani tak to nejde a šéf to chce hneď :-(

Ďakujem za skorú pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltan Miklos je offline (nepripojený) Zoltan Miklos

    Bývalý IT guru (teraz už len guru)... ...viac Zoltan Miklos
    pises, ze si nainstalovala program. aky program to je? co konkretne sa deje, ked sa snazis otvorit dokument? vyhadzuje ti to nejake chybove hlasenie, alebo sa len nic nedeje?
    mohla by si pripadne nainstalovat nejaky iny program? mohla by si pripadne kontaktovat zdroj dokumentu aby ti poradil, s cim to otvorit, resp. aby ti poskytol dokument v inom formate? ako viem, dgn je nejaky graficky format, lenze koncovku DGN pouziva niekolko programov.

    Musi byt na webe nieco, s cim sa to da otvorit, skus hladat dalej. vedela by si pripadne otvorit AutoCAD subory dwg, lebo som videl na webe dgn->dwg konverter.

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    Je to formát Micro Station. Požiadaj autora nech Ti pošle formát ktorý vieš otvoriť. Ak potrebuješ len čítať, tak nech Ti pošlú pdf.

    Šéf sa môže rozliať na kolomaž, musí počkať keď je skúpy a nemá patričný software.

    Ja to viem otvoriť aj previesť do dwg (a ešte iné), ale za kvalitu neručím .

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    To jej nepomôže - nie je tam dgn.
    danielaz: Ak nemáš inú možnosť a ak to nie je nejaké veľké, tak mi to môžeš poslať.

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Prehliadol som ,ale nie je problém stiahnúť viewer rovno zo stránky tvorcov Microstation:http://www.bentley.com/en-US/Products/Bentley+View/
    alebo priamo program Microstaion na 30 dní.

    danielaz je offline (nepripojený) danielaz

    danielaz
    Ďakujem Vám všetkým, včera som si inštalovala z www.bentley.com, dúfala som že to pôjde, len príloha bola stále len samé kocky a čiarky, tak som oslovila architektonickú kanceláriu, lebo som sa dočítala, že takéto dokumenty .dgn využívajú hlavne oni, a už držím papier v ruke, tak som happy :-)
    Ďakujem ešte raz

    Neviem otvoriť dokument .dgn

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.