Zavrieť

Porady

Štvrťročný prehľad preddavkov na daň

Chcela by som Vás poprosiť o pomoc pri vypĺňaní štvrťročného prehľadu zrazených a odvedených preddavkov na daň, nakoľko to idem robiť prvýkrát a tieto daňové tlačivá sú mi od nepamäti nesympatické :-)
Jedná sa o dohodára, ktorý odpracoval len polovicu mesiaca september a daň mu nevyšla, čiže prehľad bude nulový. Ktoré riadky a odseky treba vyplniť? Posiela sa stále poštou? (ak nemám ZEP)
ďakujem za každú pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

    Ivenka
    Dáš len do r.1 na str.2 dátum kedy boli mzdy zúčtované a do r.2,4,7 dáš 0. Môžeš poslať poštou.

    KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

    KatarinaNR
    keď ho posielam poštou, treba poslať originál zelené tlačivo alebo stačí vtlačené čierno-biele z mailu? ďakujem

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    KatarinaNR Pozri príspevok
    keď ho posielam poštou, treba poslať originál zelené tlačivo alebo stačí vtlačené čierno-biele z mailu? ďakujem
    Ahoj Katka,*

    môžeš poslať poštou aj čierno-biele tlačivo. Teda aspon som ešte nikdy nepocula o tom že by bol rozdiel medzi zelenym a nefarebnym *Hlavne podpisat a opečiatkovať.*
    Ja najradsej aj tak nosim osobne na podatelnu, a nechavam si potvrdit kopiu. Nedoverujem im.*

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Ahojte...

    Za 4Q sa posiela este klasicky "stary" prehlad o zrazenych a odvedenych preddavkoch na dan, ano? A az za obdobie 01/2012 sa posiela ten novy mesacny?

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    ešte jedna maličkosť.....k 01 04 2012 má byť elektr. komunikácia v platnosti a ten, kt. si to nechá na poslednú chvíľku DP a aj hlásenie, či oznámenie platieb FO (bonzovanie) musí podávať elektronicky......posledný termín na ich podanie bez sankcií /okrem predĺženia doby) je termín 02 04 2012......

    ja sa tiež v tých novelách, či novelizovaných novelách strácam.....niekedy sa mi stane, že zapochybujem nad takou maličkosťou, až sa čudujem sama sebe.....

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Ja mam chvalabohu ZEP uz cca 3 mesiace, takze uz som robila elektronicky aj za 3Q... takze aspon toto mam chvalabohu vyriesene

    Robina je offline (nepripojený) Robina

    niekedy ani sama neviem Robina
    chcela by som sa opýtať, že aký je postup pri vybavovaní ZEP, lebo som volala na DÚ a jemne ma od toho registrátorka odhovárala. Je s tým veľa vybavovačky a aký je poplatok? vďaka

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    Robina Pozri príspevok
    chcela by som sa opýtať, že aký je postup pri vybavovaní ZEP, lebo som volala na DÚ a jemne ma od toho registrátorka odhovárala. Je s tým veľa vybavovačky a aký je poplatok? vďaka
    hľadaj v tejto téme
    http://www.porada.sk/t168568-p111-el...ml#post1908611

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.