Zavrieť

Porady

phm

Prosím Vás, ak mám auto vo firme a robím knihu jázd, pri výpočte nákladov na dopravu beriem do úvahy priemernú cenu PHM. Táto priemerná cena sa zistí ako priemer z mojich bločkov, alebo sa musí vyhľadať na webovej stránke napr. natankuj.sk?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Viera25 Pozri príspevok
    Prosím Vás, ak mám auto vo firme a robím knihu jázd, pri výpočte nákladov na dopravu beriem do úvahy priemernú cenu PHM. Táto priemerná cena sa zistí ako priemer z mojich bločkov, alebo sa musí vyhľadať na webovej stránke napr. natankuj.sk?
    Ak máš auto v majetku firmy a vedieš si aj knihu jázd, tak si môžeš dať 100% PHM do nákladov. A samozrejme aj všetky výdavky súvisiace s tým autom.

    psps je offline (nepripojený) psps

    psps
    Prosím poradte, už vyše hodiny sa hrabem na internete a furt neviem. Potrebujem zistiť priemernú spotrebu paliva na FIAT ULYSSE 1,9 TD EL. Samozrejme v techničáku to nie je. V zákone je písané, že ak to v tech.preukaze nie je, berie sa do úvahy podobný typ auta. Ale aký je ten podobný typ. Ja sa v autách vôbec nevyznám.
    Prosím poradte koľko by mohla byť priemerná spotreba.
    Tu sú nejaké ďalšie údaje: zdvih.objem valcov 1905cm3, výkon motora 66kW/4000min, druh paliva-nafta, 7-miestne, viac tam nie je.
    Alebo mi poprípade poradte, kde by som to mohla hľadať.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Viera25 Pozri príspevok
    Prosím Vás, ak mám auto vo firme a robím knihu jázd, pri výpočte nákladov na dopravu beriem do úvahy priemernú cenu PHM. Táto priemerná cena sa zistí ako priemer z mojich bločkov, alebo sa musí vyhľadať na webovej stránke napr. natankuj.sk?
    Predpokladám, že sa jedná o automobil v obchodnom majetku ... v tom prípade máte doklady o kúpe. Žiadna priemerná cena z webu. Určíte si postup podľa § 19/2/l ZoDP, ktorý použijete. Uvádzate, že robíte knihu jázd, preto predpokladám postup podľa bodu 1 alebo 2 t.j. podľa normovanej spotreby alebo na podklade údajov satelitného systému. Všeobecne §§ 19/2/l zásadne vychádza zo skutočných bločkov o nákupe.

    A pozor, napr. pri normovanej spotrebe žiadnych 100 % výdavkov z blokov. Nadspotreba nie je v tomto prípade daňovým výdavkom.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    psps
    Potrebujem zistiť priemernú spotrebu paliva na FIAT ULYSSE 1,9 TD EL. Samozrejme v techničáku to nie je. V zákone je písané, že ak to v tech.preukaze nie je, berie sa do úvahy podobný typ auta.
    Podobný:
    http://carinfo.autold.com/car-fiat_ulysse-19-td-s.html

    Daniela81 je offline (nepripojený) Daniela81

    Daniela81
    Dobrý deň,
    prosím o radu - účtujem o spotrebe PHM osobného automobilu firmy (spotreba a nadspotreba podľa knihy jázd). Kolega ma presviedča, že existuje možnosť, ako obísť spotrebu podla technického preukazu. Že existuje možnosť uplatniť si napríklad "zimnú spotrebu" alebo spotrebu v meste/mimo mesta.. Podľa mňa je to hlúposť a nedovoľuje to žiadny zákon. Opravte ma ak mýlim. Ďakujem

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Daniela81 Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    prosím o radu - účtujem o spotrebe PHM osobného automobilu firmy (spotreba a nadspotreba podľa knihy jázd). Kolega ma presviedča, že existuje možnosť, ako obísť spotrebu podla technického preukazu. Že existuje možnosť uplatniť si napríklad "zimnú spotrebu" alebo spotrebu v meste/mimo mesta.. Podľa mňa je to hlúposť a nedovoľuje to žiadny zákon. Opravte ma ak mýlim. Ďakujem
    Existuje - dať si "prelitrovať" auto. Ale poplatok bude možno vyšší, ako zvýšenie základu dane za nadspotrebu.

    Daniela81 je offline (nepripojený) Daniela81

    Daniela81
    veronikasad Pozri príspevok
    Existuje - dať si "prelitrovať" auto. Ale poplatok bude možno vyšší, ako zvýšenie základu dane za nadspotrebu.
    hmmm, "prelitrovať" ?? neviem, čo si pod tým predstaviť..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.