Zavrieť

Porady

Nárok na ošetrenie u lekára

Dobry den,

prosim o radu. Pracujem na pobocke jednej firmy (TPP), sme tu dve zamestnankyne, z toho jedna je dlhsiu dobu na PN. Potrebujem 2 dni pracovne volno na vysetrenie u lekara, ktory nie je v mieste vykonu prace. Viem, ze na to mam narok, tak ked som si vypytala volno, nadriadeny mi povedal, ze teraz co ako si to predstavujem, ci bude dva dni kancelaria zavreta. Povedala som mu, ze neviem, proste musim k lekarovi na vysetrenie, ze nech sem pride hoci aj kolegyna co je na PN, neviem. Povedal, ze jej mam zavolat, ci pride. Ona je ochotna prist, ale ja jej musim preplatit tie dva dni, ktore bude ona za mna pracovat pocas svojej PN.
Pripada mi to cele postavene na hlavu, preco musim za seba ja hladat nahradu, ked mam narok na lekara a preco si mam nahradu aj zaplatit zo svojho vrecka.

Pracujem len kratko, doteraz som studovala, nevyznam sa velmi v tomto, prosim preto o radu, co robit. Vopred DAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    nefhi Pozri príspevok
    Dobry den,

    prosim o radu. Pracujem na pobocke jednej firmy (TPP), sme tu dve zamestnankyne, z toho jedna je dlhsiu dobu na PN. Potrebujem 2 dni pracovne volno na vysetrenie u lekara, ktory nie je v mieste vykonu prace. Viem, ze na to mam narok, tak ked som si vypytala volno, nadriadeny mi povedal, ze teraz co ako si to predstavujem, ci bude dva dni kancelaria zavreta. Povedala som mu, ze neviem, proste musim k lekarovi na vysetrenie, ze nech sem pride hoci aj kolegyna co je na PN, neviem. Povedal, ze jej mam zavolat, ci pride. Ona je ochotna prist, ale ja jej musim preplatit tie dva dni, ktore bude ona za mna pracovat pocas svojej PN.
    Pripada mi to cele postavene na hlavu, preco musim za seba ja hladat nahradu, ked mam narok na lekara a preco si mam nahradu aj zaplatit zo svojho vrecka.

    Pracujem len kratko, doteraz som studovala, nevyznam sa velmi v tomto, prosim preto o radu, co robit. Vopred DAKUJEM
    Nárok na čerpanie prekážky v práci podľa §141 ZP máš, a nie je tvojou povinnosťou hľadať zástup na tento čas, a už vôbec nie ho platiť. Naopak, prekážku v práci zaplatí zanmestnáv. Tebe priemerkou.

    Nárok na ošetrenie u lekára

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.