Zavrieť

Porady

Aká je minimálna výška výživného rodiča voči jeho dieťaťu v eurách a centoch?

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať, že aká je minimálna výška výživného rodiča voči jeho dieťaťu v eurách a centoch?

Nechcem percentá, životné minimá, odpovede typu "záleží na okolnostiach" a "to sa nedá jednoznačne povedať", potrebujem len presné číslo k dnešnému dňu.

Ďakujem za poskytnutú pomoc.

Majka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Majka1960 Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    chcela by som sa opýtať, že aká je minimálna výška výživného rodiča voči jeho dieťaťu v eurách a centoch?

    Nechcem percentá, životné minimá, odpovede typu "záleží na okolnostiach" a "to sa nedá jednoznačne povedať", potrebujem len presné číslo k dnešnému dňu.

    Ďakujem za poskytnutú pomoc.

    Majka
    Toto sa mi podarilo vygúgliť.
    Minimálne výživné
    Zákon o rodine určuje minimálnu výšku výživného, a to tak, že každý rodič bez ohľadu na svoje schopnosti, možnosti a majetkové pomery je povinný plniť svoju vyživovaciu povinnosť v minimálnom rozsahu vo výške 30 % zo sumy životného minima na nezaopatrené neplnoleté dieťa alebo na nezaopatrené dieťa podľa osobitného zákona.
    * 84,61 € mesačne, ak ide o nezaopatrené dieťa alebo zaopatrené neplnoleté dieťa.
    To platilo do 30.6.2011, od 1.7. je výška nasledovná:
    Životné minimum dieťa 86,65 € (do 30.6.2011 platila suma 84,61 €).
    Naposledy upravil Tweety : 15.10.11 at 13:40

    Majka1960 je offline (nepripojený) Majka1960

    Majka1960
    Tweety Pozri príspevok
    Toto sa mi podarilo vygúgliť.
    Minimálne výživné
    Zákon o rodine určuje minimálnu výšku výživného, a to tak, že každý rodič bez ohľadu na svoje schopnosti, možnosti a majetkové pomery je povinný plniť svoju vyživovaciu povinnosť v minimálnom rozsahu vo výške 30 % zo sumy životného minima na nezaopatrené neplnoleté dieťa alebo na nezaopatrené dieťa podľa osobitného zákona.
    * 84,61 € mesačne, ak ide o nezaopatrené dieťa alebo zaopatrené neplnoleté dieťa.
    Takže 25,38 eura až 25,39 eura mesačne, alebo sa to zaokrúhľuje nahor alebo nadol?

    Ďakujem za odpoveď.

    Aká je minimálna výška výživného rodiča voči jeho dieťaťu v eurách a centoch?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.