Zavrieť

Porady

Výber z bankomatu - vloženie do pokladne

- zdá sa mi, že to tu už bolo preberané, ale nemôžem to násjť, preto poprosím o usmernenie
- napr. výber z bankomatu je 10.10. - mám z bankomatu lístok - takže to zaúčtujem v tento deň - ako výber z účtu a príjem na priebežné položky? a hneď môžem dať v ten istý deň aj príjem do pokladne a výber z priebežnej položky?

- na výpise je to totiž stiahnuté až 11.10. - takže aký deň vlastne zaúčtujem?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Účtuješ podľa dokladov:
    10.10. Pokladňa príjem, priebežná položka výdaj (tie peniaze skutočne fyzicky máš, musíš ich prijať)
    11.10. Banka výdaj, priebežná položka príjem

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    jadranka111 Pozri príspevok
    - zdá sa mi, že to tu už bolo preberané, ale nemôžem to násjť, preto poprosím o usmernenie
    - napr. výber z bankomatu je 10.10. - mám z bankomatu lístok - takže to zaúčtujem v tento deň - ako výber z účtu a príjem na priebežné položky? a hneď môžem dať v ten istý deň aj príjem do pokladne a výber z priebežnej položky?

    - na výpise je to totiž stiahnuté až 11.10. - takže aký deň vlastne zaúčtujem?
    10. 10. zaúčtuješ ako vklad do pokladne (výdaj priebežná položka)
    11. 10. (môžeš účtovať až na základe výpisu z banky) - výber z banky (príjem priebežná položka)

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    slnenko Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    aj ja mám taký prípad :
    22.2 výber peňazí z bankomatu /na dotáciu pokladne/
    25.2. výpis z účtu o výbere penazí z bankomatu...
    zaúčtovala som to takto:
    22.2. príjem do pokladne a priebežné položky výdaj
    25.2. výber penazí z účtu /bankový výpis/ a priebežné položky príjem

    chcem sa spýtať, či je to správne. Nemal by byť najskôr účtovaný výber penazí z banky a potom príjem do pokladne?
    Ďakujem.
    Nie, práve na takéto prípady sa používa "priebežná položka".
    Prídeš z banky, vystavíš PPD. Výber z banky môžeš účtovať až na základe výpisu a ten máš k dispozícii neskôr, práve pre tento časový posun existuje priebežná položka (v PU = peniaze na ceste; len sa nepýtaj, kde ležia).

    mi75 je offline (nepripojený) mi75

    mi75
    Dobrý večer. Ja tomu vyššie uvedenému vôbec nerozumiem. Ten výber z bankomatu sa eviduje do kolonky priebežná položka/ výdaj? Ako najdlhšie môžem mať peniaze v priebežnej položke? Môžem ich do pokladne vložiť aj neskôr? Po vklade tejto sumy do pokladne zaevidujem do kolonky priebežná položka/vklad alebo do príjem v hotovosti? Musím mať papierik z bankomatu, že som uskutočnila výber ( ja som si ten papierik nedala vytlačiť)? Po vklade do pokladne si vystavím príjmový pokladničný doklad? Ďakujem za odpoveď.

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    mi75 Pozri príspevok
    Dobrý večer. Ja tomu vyššie uvedenému vôbec nerozumiem. Ten výber z bankomatu sa eviduje do kolonky priebežná položka/ výdaj? Ako najdlhšie môžem mať peniaze v priebežnej položke? Môžem ich do pokladne vložiť aj neskôr? Po vklade tejto sumy do pokladne zaevidujem do kolonky priebežná položka/vklad alebo do príjem v hotovosti? Musím mať papierik z bankomatu, že som uskutočnila výber ( ja som si ten papierik nedala vytlačiť)? Po vklade do pokladne si vystavím príjmový pokladničný doklad? Ďakujem za odpoveď.
    Takže takto:
    príjem do pokladne = + 100 Eur
    priebežné položky = - 100 Eur
    bankový výpis = -100 Eur
    priebežné položky = + 100 Eur


    V deň, kedy si urobil výber, musíš zaúčtovať aj príjem do pokladne, to je tých + 100 Eur, na druhej strane musíš mať výdaj, čiže to je tých - 100 Eur a keď ti príde výpis z banky, tak ten výdaj zaúčtuješ ako výdaj z banky a príjem na priebežné položky. Tie priebežné položky sa ti musia vynulovať a v pokladni musíš mať 100 Eur a v banke musíš mať - 100 Eur. Dúfam, že si to pochopil.

    mi75 je offline (nepripojený) mi75

    mi75
    Ano, dakujem. Cize prijem do pokladne ma byt zaevidovany este skor ako vyber z bankomatu. A mala som si vystavovat prijmove pokladnične doklady po vklade do pokladne?

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    mi75 Pozri príspevok
    Ano, dakujem. Cize prijem do pokladne ma byt zaevidovany este skor ako vyber z bankomatu. A mala som si vystavovat prijmove pokladnične doklady po vklade do pokladne?
    No určite máš vystavovať príjmové PD.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    mi75 Pozri príspevok
    Ano, dakujem. Cize prijem do pokladne ma byt zaevidovany este skor ako vyber z bankomatu. A mala som si vystavovat prijmove pokladnične doklady po vklade do pokladne?
    Nie, rovnakým dátumom ako výber. PD, v tomto prípade príjmnový je potrebné vystaviť.

    mi75 je offline (nepripojený) mi75

    mi75
    A viete mi poradiť , čo spraviť ak som PD nevystavila a medzitým som na základe iných faktúr vydala PD. Teda keď si PD ku vkladom do pokladne teraz dodatočne vystavím, nebude mi sedieť poradové číslo.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    mi75 Pozri príspevok
    A viete mi poradiť , čo spraviť ak som PD nevystavila a medzitým som na základe iných faktúr vydala PD. Teda keď si PD ku vkladom do pokladne teraz dodatočne vystavím, nebude mi sedieť poradové číslo.
    nestresuj.
    Ak už máš PD s iným dátumom, tak teraz vystav s aktuálnym, alebo posledným možným dátumom PD na ten výber z ATM. Vôbec nevadí, že ti nebude sedieť dátum výberu a dátum prijatia hotovosti do pokladnice - mohla si predsa tú hotovosť nosiť vo vačku................. vadilo by to vtedy, ak by si "vďaka" zabudnutému príjmu vykazovala mínusový stav pokladnice.
    Dôležité je, aby ti v konečnom dôsledku sedeli priebežné položky a samozrejme súhlasila fyzická inventúra pokladničnej hotovosti.

    slnenko je offline (nepripojený) slnenko

    slnenko
    Dobrý deň,
    aj ja mám taký prípad :
    22.2 výber peňazí z bankomatu /na dotáciu pokladne/
    25.2. výpis z účtu o výbere penazí z bankomatu...
    zaúčtovala som to takto:
    22.2. príjem do pokladne a priebežné položky výdaj
    25.2. výber penazí z účtu /bankový výpis/ a priebežné položky príjem

    chcem sa spýtať, či je to správne. Nemal by byť najskôr účtovaný výber penazí z banky a potom príjem do pokladne?
    Ďakujem.

    slnenko je offline (nepripojený) slnenko

    slnenko
    Rozalka Pozri príspevok
    Nie, práve na takéto prípady sa používa "priebežná položka".
    Prídeš z banky, vystavíš PPD. Výber z banky môžeš účtovať až na základe výpisu a ten máš k dispozícii neskôr, práve pre tento časový posun existuje priebežná položka (v PU = peniaze na ceste; len sa nepýtaj, kde ležia).
    ak som tomu dobre porozumela tak by to malo byť takto ???
    22.2. vyberiem z bankomatu peniaze zaučtujem : príjem do pokladne, /čiže vystavím PPD a k nemu doložím potvrdenku z bankomatu/ a priebežná položka výdaj
    25.2. na základe výpisu z BU zaúčtujem: výdaj z účtu a priebežná položka príjem..
    Ďakujem Rozálka za trpezlivost a si ma rozosmiala s peniazmi na ceste )))

    wirgi je offline (nepripojený) wirgi

    wirgi
    Ďakujem Rozálka za trpezlivost a si ma rozosmiala s peniazmi na ceste )))[/QUOTE]


    spomenula som si, že pred 20 rokmi sme účtovali 100-01-05 tovar na ceste, a účet 309 -cenové rozdiely/ tzv. smetisko/ ale to už je strašne dávno
    Naposledy upravil wirgi : 04.03.13 at 06:50

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    slnenko Pozri príspevok
    ak som tomu dobre porozumela tak by to malo byť takto ???
    22.2. vyberiem z bankomatu peniaze zaučtujem : príjem do pokladne, /čiže vystavím PPD a k nemu doložím potvrdenku z bankomatu/ a priebežná položka výdaj
    25.2. na základe výpisu z BU zaúčtujem: výdaj z účtu a priebežná položka príjem..
    Ďakujem Rozálka za trpezlivost a si ma rozosmiala s peniazmi na ceste )))
    Ja som si spomenula, že jeden jediný raz (v r. 1991) som videla "peniaze na ceste" - u môjho klienta som si kúpila plavky a keď ma vyprevádzal k bránke, chcel mi vrátiť peniaze, no ja som "ucukla" a stovečka (naozaj taká cena, pritom tie plavky boli úžasné) padla na zem, ja som sa zvrtla a nechala ju tam - ale boli "na ceste".

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.