Zavrieť

Porady

zamestnanie cudzinca - povinnosti

Dobrý deň,
chcem Vás poprosiť o radu aké sú povinnosti zamestnávateľa pri zamestnaní cudzinca, štátneho občana ČR s trvalým pobytom na území ČR. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    S tými poisťovňami by som si dovolila doplniť. Ak je zamestnaný aj v ČR alebo prípadne sa rozhodne že chce zotrvať v českých poisťovniach prihlásený, musí vám doniesť E101 z českej sociálky ktorý preukazuje ktorej legislatíve podlieha.

    Ak ho donesie, tak vy ako zamestnávateľ sa musíte prihlásit do českých poisťovní a platit odvody z jeho príjmu na základe českej legislatívy.
    Ak sa bude poisťovať na slovensku, treba sa uistiť že si zrušil všetky poistenia v ČR - to zasa on bude potrebovať E101 zo slovenskej sociálky predložiť českým poisťovniam ako doklad na základe ktorého sa odhlásil z ich poistovní, aby ho neevidovali ako neplatiča.

    Môže byť poistený iba v jednej krajine.

    Zamestnávame tak Rakúšanov. My ako slovenská sro sme sa museli registrovať v rakúskych poistovniach a platíme odvody do poistovní podla ich legislatívy.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    vyplniť registračný list na ÚPSVaR. Zamestnanec sa musí taktiež prihlásiť do ZP, kde mu bude pridelené číslo poistenca, na základe ktorého sa budú robiť odvody do príslušnej ZP a samozrejme je ho taktiež potrebné prihlásiť do SP.

    Ivík32 je offline (nepripojený) Ivík32

    Ivík32
    Zamestnávame tak Rakúšanov. My ako slovenská sro sme sa museli registrovať v rakúskych poistovniach a platíme odvody do poistovní podla ich legislatívy.

    ZK 24, ako to robíte v mzdovom systéme?

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Ivík32 Pozri príspevok
    Zamestnávame tak Rakúšanov. My ako slovenská sro sme sa museli registrovať v rakúskych poistovniach a platíme odvody do poistovní podla ich legislatívy.

    ZK 24, ako to robíte v mzdovom systéme?
    Nasi zamestnanci zarabaju okolo 100 € mesacne, co je malo pre platenie odvodov v Rakusku. Takze zamestnanci si odvody neplatia, plati iba zamestnavatel nejake percento. Oni nam posielaju predpis kolko treba platit. Uctujem to normalne ako slovenske odvody zamestnavatela. Ved je to to iste, len v inych sumach.

    a mzdovy system mi dovoluje opravit kazdu jednu mzdu zamestnanca, takze mam nastavene ze odvod do ZP je 0% a do SP je trebars 30%. A tak mi to pocita. Da sa to nastavit.

    evika je offline (nepripojený) evika

    evika
    Dobrý deň, mám zamestnať občana českej republiky, ako obchodného zástupcu.Neviem teraz aké mám dať miesto výkonu práce. Podľa mňa ČR aj SR.pretože každý mesiac bude chodiť na Slovensko .
    Zahlásim ho u nás alebo v Čechách do sociálnej a zdravotnej .Poradí mi niekto. Ďakujem

    evika je offline (nepripojený) evika

    evika
    Dobrý deň, prosím Vás je tu niekto kto zamestnáva cudzinca robí mu výplaty v CZ aj odvody do Čiech.
    Ďakujem

    zamestnanie cudzinca - povinnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.