Zavrieť

Porady

Pohľadávky

Ahojte
Potrebovala by som vedieť,ak mi dnes prišla dobierka a ja som ju platila v hotovosti,či si v PD v alfe musím túto dobierku najprv zaevidovať ako môj záväzok a následne ho spárovať s výdavkom v hotovosti z pokladnice,alebo stačí ho len nahodiť do výdavkov z pokladnice -ide o prevádzkovú réžiu.MOc ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    eva.toth je offline (nepripojený) eva.toth

    rozvedená, 2 deti eva.toth
    Pohľadávku voči komu? Pohľadávky vnikajú, ak nám niekto dlhuje a záväzky, ak mi niekomu dlhujeme. Bloček z RP, už nie je ani o pohľadávke, ani o záväzku, je to uhradené ihneď. Takže Ti stačí bloček, vystavíš VPD a zaúčtuješ ako náklad/výdavok/ cez pokladňu.

    GAP je offline (nepripojený) GAP

    GAP
    Ku každej faktúre musí byť aj PPD a potom ty vypíšeš VPD. Ak ti v balíku neposlali PPD, tak choď na danú poštu a požiadaj o doklad o zaplatení dobierky. Na spodnej strane balíka bol šek, ktorý ti samozrejme poštárka vybrala a nedala, lebo sú to ich predpisy.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Daniela 7 Pozri príspevok
    Ahojte
    Potrebovala by som vedieť,ak mi dnes prišla dobierka a ja som ju platila v hotovosti,či si v PD v alfe musím túto dobierku najprv zaevidovať ako môj záväzok a následne ho spárovať s výdavkom v hotovosti z pokladnice,alebo stačí ho len nahodiť do výdavkov z pokladnice -ide o prevádzkovú réžiu.MOc ďakujem
    aký doklad máš k tej dobierke?
    ak fa a PPD vydaný poštou, najprv zaeiduješ došlú fa, potom úhradu v hotovosti....
    ak bol doklad o zaplatení ( z ERP) súčasťou balíka, resp. bol priložený.....tak eviduješ iba prev. réžiu v PD ....

    Daniela 7 je offline (nepripojený) Daniela 7

    Daniela 7
    Poštár mi doniesol dobierku,ja som ju zaplatila a v balíku bola faktúra.Takže stačí len tu prevádzkovú réžiu?

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Daniela 7 Pozri príspevok
    Poštár mi doniesol dobierku,ja som ju zaplatila a v balíku bola faktúra.Takže stačí len tu prevádzkovú réžiu?
    musíš predsa účtovať aj fa.....ak fa a PPD vydaný poštou, najprv zaeiduješ došlú fa, potom úhradu v hotovosti....

    Daniela 7 je offline (nepripojený) Daniela 7

    Daniela 7
    Ale ja nemám nič z pošty.Len mi dal balík v ktorom bola faktúra.A dalšia vec,v alfe sa dajú evidovať len záväzky a pohľadávky.Nie faktúra.Faktúru v alfe môžem vystaviť len ja.Takže si najprv zaevidujem záväzok a následne ho spárujem s výdavkom v hotovosti.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Daniela 7 Pozri príspevok
    Ale ja nemám nič z pošty.Len mi dal balík v ktorom bola faktúra.A dalšia vec,v alfe sa dajú evidovať len záväzky a pohľadávky.Nie faktúra.Faktúru v alfe môžem vystaviť len ja.Takže si najprv zaevidujem záväzok a následne ho spárujem s výdavkom v hotovosti.
    ak nemáš nič z pošty....myslela si tým nejaký doklad ? alebo ako ??

    Daniela 7 je offline (nepripojený) Daniela 7

    Daniela 7
    Presne tak.Dal mi balík v ktorom bola faktúra a ja som mu zaplatila peniaze v hotovosti.Aký doklad by to mal byť?

    Daniela 7 je offline (nepripojený) Daniela 7

    Daniela 7
    Aha,takže ja si vypýtam z pošty doklad o zaplatení dobierky a v PD to účtujem nasledovne:dám si záväzky,ktoré spárujem z výdavkom v pokladnici a v alfe mi to už automaticky spraví aj ako VPD.Ten si vytlačím a spolu s dokladom z pošty o zaplatení dobierky a faktúrou to pripnem a založím pre prípad kontroly.Je to OK?

    Daniela 7 je offline (nepripojený) Daniela 7

    Daniela 7
    Veľmi pekne ďakujem a mám ešte jednu otázku.Tiež sa jedná o prevádzkovú réžiu platenú ale v hotovosti,kde mi bol vydaný bloček z ERP.Tam mi stačí len ten bloček a následne vytlačiť VPD a to je všetko?Netreba to evidovať ako pohľadávku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.