Zavrieť

Porady

Pri bootovani z diskety nepozna dalsie disky

Zdravim, chcem si preflashovat Bios ale ked nabootujem z diskety tak pozna len ju A:\ ine disky to nepozna. a ja mam subor na flash na disku c. a podla navodu ho nemam flashovat z diskety takze ho tam ani nechcem nahrat. Co vcul?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    MilanH Pozri príspevok
    Zdravim, chcem si preflashovat Bios ale ked nabootujem z diskety tak pozna len ju A:\ ine disky to nepozna. a ja mam subor na flash na disku c. a podla navodu ho nemam flashovat z diskety takze ho tam ani nechcem nahrat. Co vcul?
    1.Flash BIOSu z diskety sa robilo kedysi, tak pred desaťročím. Tak to maš echt staru dosku.
    2. Ak teda flashuješ z diskety, maš zavedeny jednoduchy DOS, disky nevidiš a ani nepotrebuješ. Na diskete maš mať flashovací program a subor na zapis (nejaky binarny subor).

    MilanH je offline (nepripojený) MilanH

    MilanH
    jj budem velmi rad. ja som si aj stiahol ten ich MSI liveupdate 5 ale akosi to nic nerobi.

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Ak sa nemýlim,tak sa pozri kde sa nainštaloval ten liveupdate,určite do program files.V tejto zložke je aj súbor AMI bios ,ktorý pobeží pod windows a v tom Ti pobeží update biosu.

    MilanH je offline (nepripojený) MilanH

    MilanH
    Super podarilo sa. V tom adresary s liveupdate som nasiel Ami WinFlash a pekne to spravilo. A hned sa pocitacik citi lepsie. Vrela vdaka za inspiracie.

    MilanH je offline (nepripojený) MilanH

    MilanH
    Ze vahas. No keby to robim podla toho navodu co pribalili k tomu biosu robim to asi do vianoc.

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    MilanH Pozri príspevok
    Ze vahas. No keby to robim podla toho navodu co pribalili k tomu biosu robim to asi do vianoc.
    Tiež mam MSI a tak teda nie podla toho navodu.

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    V tej zložke Live update sú určite dva programy s ktorými sa dá spraviť update biosu.Nielen WinFlash ale aj niečo podobné presný názov si nepamätám.Takže si stačí stiahnúť súbor s novým biosom a využiť jeden z tých programov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.