Zavrieť

Porady

Ukončenie FO-Ako znížť zisk

Dobrý deň, chcemsa opýtať, ukončujeme firmu FO a vykazuje nám zisk.Ako si môžem znížiťzáklad dane.Len dokladmi a výdavkami alebo aj inak?
Ďakujem.
Naposledy upravil Žanette : 18.10.11 at 06:30
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA ekopo
ano viem Ti poradiť: vystavím Ti za ekonomickú radu FA na 2.000,-€ a máš základ dane znížený o 2.000,-€.......
-účtovníctvo môže byť vedené riadne - preukázanie skutočných výdavkov
alebo
-uplatnenie 40-60 % paušálnych výdavkov

Žanette je offline (nepripojený) Žanette

Žanette
A pri akej živnosti si uplatnim tych 60% vydavkov, ked firma ma dopravnu činnosť. A ešte sa opýtam ako to je so skladom,tam sa to ako ponižuje?

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
Žanette Pozri príspevok
A pri akej živnosti si uplatnim tych60% vydavkov, ked firma ma dopravnu činnosť. A ešte sa opýtam ako to je so skladom,tam sa to ako ponižuje?
Doprava nespadá pod remeselné činnosti (60%) . Sklad ......nákup tovaru je výdavkom OVZD .Skladové zásoby sa znižujú ich predajom resp. použitím na vytvorenú (zhotovenú) zákazku .

O čo Vám konkrétne ide vo Vašej otázke ?
Naposledy upravil Zita5 : 18.10.11 at 08:30

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
Zabudla som veľmi dôležitú vec napísať , prosím Vás zverte to účtovníctvo účtovnej firme, resp. účtovníkovi .

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
čistá špekulácia....nezdá sa ti? schválne radšej ani nereagujem...................

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
Žanette Pozri príspevok
Dobrý deň, chcemsa opýtať, ukončujeme firmu FO a vykazuje nám zisk.Ako si môžem znížiťzáklad dane.Len dokladmi a výdavkami alebo aj inak?
Ďakujem.
Ak ukončujete živnosť tak postupujete podľa zákona o dani z príjmu a to nasledovne
§ 17
Všeobecné ustanovenia o zisťovaní základu dane
Na začiatok
(8) Základ dane v zdaňovacom období, v ktorom dochádza k zrušeniu daňovníka s likvidáciou (§ 41 ods. 3) alebo v ktorom bol na daňovníka vyhlásený konkurz (§ 41 ods. 5), alebo v ktorom dochádza k skončeniu podnikania daňovníka (§ 6) alebo k skončeniu inej samostatnej zárobkovej činnosti, alebo prenájmu (§ 6), upraví daňovník, ktorý

a) účtuje v sústave jednoduchého účtovníctva alebo ktorý vedie evidenciu podľa § 6 ods. 11 alebo 14, o cenu nespotrebovaných zásob, zostatky vytvorených rezerv podľa § 20 ods. 9 písm. b), d) a e) a opravných položiek k nadobudnutému majetku, výšku záväzkov, ktorých úhrada sa považuje za daňový výdavok podľa § 19, a výšku pohľadávok, ktorých inkaso sa považuje za zdaniteľný príjem, okrem pohľadávok uvedených v § 19 ods. 2 písm. h) prvom až piatom bode a písm. i) a o pomernú výšku nájomného, ktorá pripadá na príslušné zdaňovacie obdobie alebo jeho časť; pri ďalšom predaji nespotrebovaných zásob sa zahrnie do základu dane iba rozdiel, o ktorý prevyšuje cena, za ktorú boli nespotrebované zásoby predané, cenu nespotrebovaných zásob už zahrnutých do základu dane,
b) účtuje v sústave podvojného účtovníctva, o zostatky vytvorených rezerv a opravných položiek, príjmov budúcich období, výnosov budúcich období, výdavkov budúcich období a nákladov budúcich období s výnimkou tých, ktoré preukázateľne súvisia s obdobím likvidácie alebo konkurzu,
c) uplatňuje výdavky podľa § 6 ods. 10, o cenu nespotrebovaných zásob a o výšku pohľadávok s výnimkou pohľadávok uvedených v § 19 ods. 2 písm. h) a i).

Ak sa jedná o platiteľa DPH , treba vysporiadať DPH voči štátu .
Naposledy upravil Zita5 : 18.10.11 at 08:13 Dôvod: zvýraznenie pre zadávateľku

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA ekopo
od .1.1.2011 nie je v zákone 60% paušálny výdavok........

zadávateľka otázky nešpekuluje ale tápe....................podľa predošlých otázok....

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
takže len JU a nákup zásob je VOZD, ovšem nepredané zásoby ku dňu ukončenia treba dodaniť s DPH-vrátiť DPH, a je to prip.suma k ZD
plus dalšie úpravy, ako ti už poradili.......

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
Žanette Pozri príspevok
Zita5
Ide mi len o to ako znižiť základ dane cca o 1. 500 eur.

Asi jedine zohnať bločky a DFA, alebo sa to da aj inak.

Použivame aj firemne auto mimo nakladnych vozidiel, a to čo tankuju davam 80% do výdavkov.
Tak je to tápanie, alebo obchádzanie zákona ?
ETIKETA PORADY
14. Nezadávam otázky, ktoré by sa dali kvalifikovať ako porušenie zákona. Na takéto otázky neodpovedám. Neodpovedám spôsobom, ktorý navádza k porušeniu, či obchádzaniu zákona

Žanette je offline (nepripojený) Žanette

Žanette
Ja nechcem obchadzat ani porušovať zákon v žiadnom prípade. A aby to nikto nechapal zle firemne auto používame na rozvoz jedál lebo okrem dopravy je tu aj reštika a sme platcami aj cestnej dane..Takže o žiadne porušovanie zákona mi nejde.
Ale mi nič ine nezostáva len si zohnať bločky a faktury

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Ivenka
V prvom rade si treba prečítať zákon čo môže ísť do výdavkov. Možno ste zabudli na niečo čo by ešte mohlo ísť do účtovníctva. Súhlasím s Kejkou A Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
Žanette Pozri príspevok
Ja nechcem obchadzat ani porušovať zákon v žiadnom prípade. A aby to nikto nechapal zle firemne auto používame na rozvoz jedál lebo okrem dopravy je tu aj reštika a sme platcami aj cestnej dane..Takže o žiadne porušovanie zákona mi nejde.
Ale mi nič ine nezostáva len si zohnať bločky a faktury
Žanette, nehnevajte sa na mňa ...Vám o nič nejde o žiadne obchádzanie zákona , ale i napriek tomu máte v úmysle zohnať bločky a faktúry .
Skontrolujte si po sebe príspevky , ako to z Vás ide. Už od počiatku to neberiem ako dobrý úmysel.

Nech sa na mňa nikto nehnevá , ale tieto otázky a im podobné ma vedia veľmi rozčúliť .Potom sa nehnevajme a nekričme , že podnikateľ nemá iné meno ako podvodník, keď takéto otázky sa tu budú prezentovať .

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Dáša_
Žanette Pozri príspevok
Zita5
Ide mi len o to ako znižiť základ dane cca o 1. 500 eur. Asi jedine zohnať bločky a DFA, alebo sa to da aj inak. Použivame aj firemne auto mimo nakladnych vozidiel, a to čo tankuju davam 80% do výdavkov.
možno stačí urobiť poriadne cesťáky a nebude treba dávať do výdajov iba 80% nákladov na PHM, ale celé a zisk nebude.

Žanette je offline (nepripojený) Žanette

Žanette
Zita5
Ide mi len o to ako znižiť základ dane cca o 1. 500 eur. Asi jedine zohnať bločky a DFA, alebo sa to da aj inak. Použivame aj firemne auto mimo nakladnych vozidiel, a to čo tankuju davam 80% do výdavkov.

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.