Zavrieť

Porady

Výpočet dávky v nezamestnanosti

Dobrý deň,prosím vás o radu - v súčasnom zamestnaní som od 1.10.2010, k 15.12.2011 budem končiť tento pracovný pomer na dobu určitú. Predtým som bola jeden mesiac nezamestnaná, a ešte predtým som odpracovala 7 rokov v inej firme. Môj momentálny plat je vyšší ako som mala predtým, vtedy som mala len minimálnu mzdu. Chcela by som preto vedieť, z akej sumy sa mi bude počítať dávka v nezamestnanosti, či sa bude brať do úvahy len môj terajší plat, alebo sa spraví nejaký priemer aj z platu, ktorý som mala predtým.Ďakujem všetkým za odpoveď :-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Urobí sa priemer,
    za posledné tri roky musíš mať odpracovaných 730 dní. Tak z toho sa urobí priemer.

    Teda a čo ten mesiac pred rokom? Brala si podporu? A zvyšok si si dala vyplatiť? V tom prípade nemáš nárok na podporu v nezamestnanosti. Musíš uviesť bližšie čo bolo v tom mesiaci, pred rokom.

    Dida46 je offline (nepripojený) Dida46

    Dida46
    V ten mesiac, keď som bola nezamestnaná som poberala dávku v nezamestnanosti. Len za jeden mesiac, zvyšok som si nedala vyplatiť.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Tak ti doplatia 5 mesiacov dávku, zrejme vo výške akú si mala predtým. Teda minimum.

    Výpočet dávky v nezamestnanosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.