Zavrieť

Porady

Rosný bod na obklade stropu

V obývacej miestnosti 30 m2 (občasná príprava čaju..), robím obklad stropu tatranským profilom 14mm. Skladba strechy :Asfaltové šindle, OSB doska, krov hranoly 150 x 100 mm, vzduchova medzera 80cm (odvetraná do vonkajšieho priestoru). Medzi nepriznanými hranolmi je 150mm izolácia z minerálnej vlny potom pohliníkovaná parozábrana (hlavne aby sa netrúsila min. vata medzi tatranským profilom do miestnosti) a spomínaný tatranský profil. Bol som upozornený, že parozábrana tam nesmie byť kvôli zrážaniu vody na dreve. Mám zato, že vlhkosť (orosenie) na dreve pri parozábrane nemôže vznikať, keďže teplota parozábrany a povrchu dreva je prakticky rovnaká. Ako by mala byť orientovaná hliníková fólia na parozábrane ? Domnievam sa že je to prakticky jedno, keďže fólia je v tesnom kontakte s drevom aj s minerálnom izoláciou. Sú moje úvahy správne ?
Ďakujem za prípadné odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Rosný bod na obklade stropu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.