Zavrieť

Porady

zdravie psa

Dobrý deň, mám doma 2-ročného maltézskeho psíka. Mal nejakú tú blšku, ktorú sme zlikvidovali šampónom a roztokom. Pod papuľkou až po krk sa mu začali objavovať svrbivé chrasty, ktoré vznikajú asi z nejakých vriedkov. Myslela som si, že ho "kúše" blcha. No blchy niet a suchých brmbolcov pribúda, už má jednu aj na uchu. Sú asi aj boľavé, lebo si tie miesta nedá poriadne prezrieť a ohmatať. Nemáte s tým niekto skúsenosti? Aj by som mu to niečim potrela, no neviem, či mu neurobím zle. Viem, že návšteva zverolekára ma neminie.
Ďakujem. Martina.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    ja len nerozumiem naco cakate... akonahle vidim na psovi nieco neobvykle bud dviham telefon alebo beriem psa rovno k veterinarovi... a tym duplom, ked viem, ze to psika aj boli...

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    verkaz, Gina Er, tuta, arizona, pepsikova, Katarina
    6

    mattism je offline (nepripojený) mattism

    mattism
    Nebojte sa, nečakám dlho, má to rýchly priebeh, sledujem to 2 dni aby som lekárovi vedela povedať, čo sa deje.

    verkaz je offline (nepripojený) verkaz

    verkaz
    Môže to byť reakcia na šampón alebo roztok, ktorý ste dali proti blchám. Dúfam, že je to už v poriadku.

    Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

    Gina Er
    všetko so všetkým súvisí....pozri,či nemá hnisavé uši alebo zapálené análne žľazy.

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    nejedol čokoládu?

    BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

    BIZAL
    Ja som pocula, ze konkretne tato rasa ma dost problemy s pokozkou (ako Spic s ocami)...su velmi nachylne. Podla mna nie je dovod na paniku, urcite to nie je smrtelne. Zrejme mu zverolekar da nejake prostriedky na potieranie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.