Zavrieť

Porady

Ako na to?

Potrebovala by som poradiť čo mám urobiť s týmto:
Ide o internetový obchod, zákazník poslal platbu vopred na účet. Faktúru potom posielam v balíku. Ale došlo k tomu, že tovar už dodávateľ nemal na sklade, takže došlo k zrušeniu tejto objednávky, zákazníkovi som vrátila peniaze. Mám urobiť k tomu faktúru a potom ju vystornovať? A ako?
Alebo to nechať tak, je to vyrovnané, akurát že na výpise z účtu to figuruje - pripísanie a potom storno tej istej sumy.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Atomer.sk je offline (nepripojený) Atomer.sk

    Systém na tvorbu eshopov a web stránok. ...viac Atomer.sk
    Ja by som to riesil ako mylna platba (vratenie mylnej platby), a hotovo.

    msviki je offline (nepripojený) msviki

    Spolupracujem s ľuďmi, ktorí si založili firmu a sú už úspešní. Avšak vedia, že teraz nie sú schopní sa prekonať. V zmysle, stratégie a taktiky vďaka ktorým dosiahli úspech ich neposunú ďalej ...viac msviki
    postoj podnikatela hovori o uzatvoreni zakazky a pomoc klientovi v probleme ktory sa snazi vyriesit. Ak dodavatel nevie dorucit co slubil a som sprostredkovatelom sluzby(tovaru) preco mu neponuknut, kontaktovat ho(ju) o nahradnom rieseni, a tak spoznat klienta co skutocne potrebuje???
    k mojej vedomosti je vacsina eshopov vybavena systemom kontaktovania klientov bud podla emailu alebo telefonu.
    Stornovanie zakazky je podla mna sklamanie potencialneho klienta, strata casu na strane klienta, usly zisk a referencie, ktore by dodavatel inak ziskal,

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.